Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Тарас Тарасенко: Україна активно вивчає успішний міжнародний досвід щодо підтримки ветеранського бізнесу

  • 198
Тарас Тарасенко: Україна активно вивчає успішний міжнародний досвід щодо підтримки ветеранського бізнесу

Під час розробки законодавства щодо підтримки ветеранського бізнесу недостатньо передбачити лише кошти чи податкові пільги, потрібно спрямувати зусилля на формування екосистеми ветеранського підприємництва, що передбачено в законопроєкті №10258. Про це в ефірі Громадського радіо наголосив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, ініціатор законопроєкту Тарас Тарасенко.

«Ми досліджуємо практики інших держав та їхнє застосовування. Так, у США є преференції, які мають бути й в Україні. Наприклад, у Вашингтоні, на центральній вулиці є місця, де можуть розміщати свої торгові точки лише ветерани. Чому ми не можемо подібне зробити в кожному обласному чи районному центрі? В Австрії тільки ветерани можуть здійснювати родинну торгівлю алкогольною і тютюновою продукцією», – розповів Тарас Тарасенко.

Нарівні з міжнародним досвідом народний депутат наголосив на необхідності пошуку індивідуального підходу, аби сформувати розвиток саме ветеранського підприємництва, яке на сьогодні має індивідуальний характер, а не колективний.

«Знаю приклади лише на Сумщині та Полтавщині, де ветерани об’єднуються і займаються сільськогосподарським підприємництвом, також формуються будівельні кооперативи. Тобто розвиток триває, і ми повинні цьому сприяти. Тому що відновлюючи бізнес, ветерани відновлюють себе, залучають своїх побратимів і допомагають їм відновлюватись», – акцентував Тарас Тарасенко.

Ініціатор законопроєкту зазначив, що на практиці підприємництвом займаються не більше 10% людей, але цей показник може бути більшим за рахунок ветеранських ініціатив.

«Армія стимулює підприємницький хист та командну роботу. В Ізраїлі, де добре розбудована система підприємницької діяльності, ветеранські ініціативи становлять до 20%. Наша мета, аби Україна знаходилася у проміжку від 10 до 20% залучення військовослужбовців до підприємницької діяльності», – поділився Тарас Тарасенко.

Парламентар наголосив, що до ветеранського підприємництва також можуть бути залучені сім’ї загиблих, сім’ї зниклих безвісти, що в перспективі може становити до півмільйона осіб, а на кінець війни – 5 мільйонів осіб.

«Серед військовослужбовців є відсоток людей, які до війни займалися бізнесом, але їхня активність зупиняється з очевидних причин. Іноді дружини військовослужбовців підтримують бізнес. Таким людям легше, оскільки вони знають бізнес-алгоритми і їм легше запустити новий проєкт. Якщо людина ніколи не займалась бізнесом, то тут потрібно вживати більше зусиль для едукації та підтримки, щоб запускати ветеранське підприємництво. Ми також розробляємо алгоритми для того, щоб врахувати, яким чином ми будемо працевлаштовувати ветеранів», – резюмував Тарас Тарасенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy