Тарас Тарасенко: розвиток ветеранського підприємництва дозволить забезпечити перехід ветеранів війни до цивільного життя
- 246

Створення законодавчих передумов для розвитку ветеранського підприємництва дозволить забезпечити перехід ветеранів війни до цивільного життя. Саме це передбачає законопроєкт №10258, який створює підґрунтя для започаткування та розвитку ветеранами власної справи та підвищення їхньої конкурентоспроможності, вирішує проблеми їхньої реінтеграції та сприяє сталому розвитку України в цілому.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко.
«Законопроєкт вже готується до розгляду в сесійній залі в першому читанні. У ньому ми фіксуємо, що таке ветеранське підприємництво, надаємо ширші можливості ветеранам користуватися гарантіями держави, зокрема тими, що стосуються полегшених умов отримання кредитів, ефективного страхування. Також йдеться про створення єдиної інформаційної платформи, щоб усі ветерани володіли знаннями з розвитку власного бізнесу й могли навчатися», – розповів парламентар.
Він уточнив: в Україні існують державні програми підтримки ветеранського підприємства, зокрема, програми Українського ветеранського фонду, Державного центру зайнятості. А на законодавчому рівні немає визначення ветеранського підприємства.
«Тому головне завдання – сформувати позицію та розуміння, що таке ветеранське підприємництво. Ми пропонуємо, щоб ветеранськими підприємствами визнавалися всі суб’єкти діяльності, засновниками яких є ветерани на 60%», – сказав Тарас Тарасенко.
Як пояснив парламентар, йдеться про запровадження трьох критеріїв.
«Якщо ми говоримо про фізичну особу-підприємця (ФОП) або самозайняту особу, все зрозуміло: це ветеран-підприємець. Якщо йдеться про таку організаційну форму, як ТОВ або приватне підприємство, тут можуть бути різні учасники. Наприклад, вирішили об’єднатися п’ять ветеранів та ще одна особа, яка не є учасником бойових дій. У такому випадку в статутному капіталі юридичної особи 60% має належати саме ветеранам», – розповів Тарас Тарасенко.
За його словами, зараз триває дискусія між ветеранами, юристами, громадськими організаціями, який саме відсоток статутного капіталу має належати ветеранам, аби уникнути зловживань статусом учасника бойових дій.
«Питання економічної незалежності ветеранів набирає обертів і має бути одним з головних на порядку денному держави. Досвід США, Великої Британії, Ізраїлю свідчить про те, що ветерани є проактивними членами суспільства, вони можуть відкривати супер-стартапи, успішно вести свій бізнес та навіть очолювати корпорації. Необхідно, щоб ми також створили в Україні такі умови для ветеранів», – резюмував Тарас Тарасенко.