Тарас Тарасенко про ключові виклики та перспективи ветеранської політики
- 70
В умовах війни в Україні суттєво змінилася соціальна структура населення, і держава повинна враховувати ці зміни при формуванні нових законів, зокрема щодо ветеранської політики.
На цьому наголосив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «Реабілітаційні сили України» Тарас Тарасенко під час Форуму демократичного законотворення, який був організований USAID, «Інтерьюз -Україна» та Програмою «Рада: наступне покоління».
«На сьогодні в Україні чотири великі соціальні групи: це військові та їхні сім’ї, демобілізовані ветерани та їхні сім’ї, внутрішньо переміщені особи і зовнішньо переміщені особи. Це нова соціальна карта нашої держави. Тому важливо враховувати ці зміни при формуванні нових законів», – підкреслив Тарас Тарасенко.
Народний депутат наголосив на важливості роботи з ветеранами та їхньої інтеграції в суспільство через форуми, що організовуються на рівні областей.
«Подекуди на рівні ОТГ не знають, як реалізується законодавство України, які є гарантії для ветеранів. Ми проводимо в регіонах форуми «Ветерани – шлях додому», які об’єднують громади, активістів і самих ветеранів, щоб зібрати аналітику і зрозуміти, як в подальшому формувати державну ветеранську політику», – зазначив Тарас Тарасенко.
Парламентар також звернув увагу на необхідність змін у сфері соціальної та економічної підтримки ветеранів.
«На жаль, ми бачимо статистику, де сім’ї ветеранів руйнуються через наслідки війни і військової травми. Також нам потрібно формувати нову культуру економічної незалежності та мотивації для ветеранів, оскільки вони прагнуть допомагати своїм побратимам на фронті: збирають дрони, кошти на автівки», – додав Тарас Тарасенко.
Народний депутат анонсував створення п’яти аналітично-дослідницьких груп, які працюватимуть над питаннями ветеранської політики.
«Ці групи зосередяться на таких ключових напрямах, як вшанування пам’яті, фізичне та ментальне здоров’я, соціальна адаптація та економічна незалежність ветеранів. Це дослідження дозволить сформувати науково-обґрунтований підхід до формування ветеранської політики та визначити, якою буде післявоєнна Україна», – підсумував Тарас Тарасенко.