Тарас Тарасенко: Головне завдання у ветеранській політиці – координація зусиль різних держорганів та приватних установ
- 35
Ветеранську політику в Україні реалізують багато державних органів та приватних установ, але між ними бракує координації зусиль та обміну даними. Завдання влади – якнайшвидше сприяти цій координації.
Такий висновок озвучив народний депутат України від «Слуги Народу» Тарас Тарасенко за підсумками форуму «Ветерани – Шлях додому» у Львові.
Організаторами форуму виступили: Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Міжфракційне депутатське об’єднання «Реабілітаційні сили України», Міністерство у справах ветеранів України, iHUB та ГО Україна 2.0. Захід відбувся за підтримки Програми USAID «Рада: наступне покоління», Міжнародної організації з міграції, Програми розвитку ООН в Україні, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Львівської обласної військової адміністрації.
«Ми провели опитування учасників форуму, які проблеми у ветеранській політиці вони вважають найбільш актуальними – і більше 50% обрали саме координацію. Це був головний висновок по всіх воркшопах форуму», – пояснив нардеп.
Найбільш дієвим інструментом для цього Тарас Тарасенко вважає діджиталізацію.
«Потрібно створити маркетплейс послуг для ветеранів, забезпечити крос-секторальну передачу даних. Щоб коли ветеран отримував одну послугу, він автоматично міг отримати інформацію про додаткові послуги», – пояснив депутат.
Він зауважив, що подібний алгоритм успішно працює на порталах продажу товарів або в соцмережах, коли при пошуку певного товару система пропонує його аналоги або супутні товари.
Ще одним важливим пріоритетом Тарас Тарасенко назвав створення центрів ветеранського розвитку в закладах освіти.
«Я маю надію, що в наступному році система ветеранських центрів буде розвинена по всій Україні. Разом з Міністерством ветеранів ми приймемо стандарти для таких центрів, які будуть запроваджені на державному рівні», – сказав він.
Нардеп також наголосив на необхідності створення системи оцінки якості послуг, що надаються ветеранам.
«Якщо лікар, реабілітолог, психолог надає неякісні послуги, особливо за державні кошти – такого не повинно бути. У нас відсутня система оцінки послуг, і я часто стикаюсь з тим, що ми просто втрачаємо час, важливий для реабілітації ветерана», – зауважив Тарас Тарасенко.
На його думку, кожен регіон України має розробити стратегію надання реабілітаційних послуг, щоб забезпечити безперервну реабілітацію ветеранів.
«У нас не вистачає потужностей для безперервної реабілітації. А наші захисники й захисниці після лікарні, після реабілітаційних процедур повертаються додому і, не маючи можливості отримати продовження реабілітації, якої вони потребують, отримують деградацію своїх фізичних можливостей. Тому нам потрібно забезпечити безперервну реабілітацію на всіх рівнях і в довготривалому періоді», – пояснив нардеп.