Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Тарас Мельничук: У центрі Держбюджету-2022 – людина

Тарас Мельничук: У центрі Держбюджету-2022 – людина

Чому Держбюджет на 2022 рік є соціально спрямованим? Як зростуть зарплати лікарів? Скільки виділять на створення біокластеру, де розроблятимуть українські вакцини? Яким буде бюджет освіти? Чи вирішиться житлова проблема 4 тис. ветеранів АТО зі статусом ВПО? Детальніше про це розповідає керівник секретаріату фракції «Слуга Народу», представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Цього тижня у парламенті презентували проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Це – головний кошторис нашої держави, фінансова візія на весь наступний рік.

Презентація у сесійній залі тривала майже дві години. Було близько 40 виступів, лунало безліч показників. Але за всіма цими цифрами варто не забувати найголовніше: у центрі Держбюджету-2022 знаходиться людина.

Переконуватиму на прикладах, чому маю всі підстави так вважати.

Медики – в пріоритеті

З початком пандемії  кожен із нас відчув, наскільки хибним було нехтування медициною в усі попередні роки. З постійним недофінансуванням, нерезультативними реформами, бездіяльністю та низькими зарплатами лікарів.

Тому наступного року лише на боротьбу з COVID-19 планується спрямувати понад 22 млрд грн. Це – на 5 млрд грн більше, ніж у поточному. На систему громадського здоров’я та закупівлю вакцин від COVID-19 – 6 млрд грн.

Стратегічними стануть 300 млн грн, що спрямують на створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біологічних технологій». Під такою складною назвою ховаються цілком зрозумілі поняття – наша безпека, стабільність та незалежність від інших держав. Саме біокластер стане базою для виробництва українських вакцин та тест-систем для діагностики інфекційних хвороб. Звісно, і від коронавірусу.

У 2022 році на 34 млрд грн більше спрямують і на програму медгарантій –  загалом 158 млрд грн.

Вже стала стійкою фраза «лікарі на передовій у боротьбі з COVID-19». Це правда. Але ми забуваємо, що всі попередні роки наші медики були ще на одній «лінії фронту» – у боротьбі з низькими зарплатами.

Наступного року це має змінитися. Середня зарплата лікарів складатиме понад  22,5 тис. грн на місяць. А для середнього медперсоналу – понад 14,5 тис. грн.

Зарплати, стипендії, інклюзія

Коли ми говоримо про людиноцентричність Бюджету-2022, варто згадати і освітню галузь. Освіта – це те, що робить нас обізнаними, мудрими, а від того – сильнішими. Розвиток освіти – це інвестиція. Не лише в дітей, а й у державу.

В головному кошторисі країни зроблено те, чого не спромоглася будь-яка попередня влада: вперше ми інвестуємо в освіту 7% ВВП. А це – 180 млрд грн.

Що це означає? Важливо, що 428 тис. вчителів отримуватимуть вищі зарплати – на це спрямовано додаткові 8,4 млрд грн.

Хотів би виділити ще один напрям із освітньої частини Держбюджету. В Україні під керівництвом Першої леді проводиться реформа шкільного харчування. І на її реалізацію буде спрямовано 3 млрд грн. До речі, частина цих коштів піде і на забезпечення пожежної безпеки для понад 3 тис. освітніх закладів.

Нещодавно уряд оголосив про підвищення стипендій понад 190 тис. студентів, і проєкт бюджету демонструє серйозні наміри уряду – на ці виплати закладено 4,5 млрд грн.

Ще одна важлива «освітня» цифра – 9 млрд грн. Саме стільки спрямують для дітей з особливими потребами – на створення для них інклюзивного та безбар’єрного простору. А отже, в їхнє майбутнє.

Пенсії та виплати ветеранам

Держава не має права забувати тих, хто потрапив у складну ситуацію. Особливо, коли це люди, які віддали власне здоров’я за державу. Передусім маю на увазі ветеранів війни на Донбасі.

Наступного року на понад 6 млрд грн більше заплановано на підтримку учасників бойових дій на Донбасі та членів їхніх родин. Загалом це – майже 14 млрд грн.

Також нарешті всі ветерани АТО зі статусом ВПО мають отримати квартири. А це 4 тис. осіб.

Ще 1 млн ветеранів отримають щорічні пільги.

Крім того, 2,6 млрд грн буде спрямовано на підтримку 264 тис. людей з інвалідністю.


Понад 200 млрд грн виділено на пенсійне забезпечення. Ця сума передбачає індексацію пенсій для понад 10 млн пенсіонерів, а також 10,6 млрд грн на доплати до пенсій військовослужбовцям.

Наступний рік триватиме виплата додаткових 400 грн 75-80 -річним пенсіонерам. Це майже 2,5 млн осіб.

Наразі проєкт Держбюджету-2022 перебуває на опрацюванні в парламенті. Згідно з графіком, його розглядають народні депутати для того, щоб сформувати свої пропозиції до документу, які необхідно скерувати до бюджетного комітету до 1 жовтня. Відповідно, деякі цифри можуть змінюватися, але й виконавча, і законодавча гілки влади, я переконаний, – налаштовані на конструктивну співпрацю. Заради того, щоб у головній фінансовій візії нашої держави людина залишилася в центрі уваги.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy