Свобода слова має передбачати відповідальність перед суспільством – Тетяна Циба
- 5026
Офіційні медіа мають усвідомлювати свій вплив на суспільство та відповідально ставитися до можливостей, які забезпечує свобода слова. Про це заявила народний депутат фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету ВР з питань свободи слова Тетяна Циба під час форуму «Медіа-2021: реформи, виклики, можливості».
«Ми у комітеті часто стикаємося із тим, що деякі представники медіа скаржаться на неможливість висловити свою думку та обмеження у свободі слова. Але нерідко у свідомості цих людей поняття свободи слова викривлене», – розповіла Тетяна Циба.
За її словами, в українському законодавстві є тільки одне обмеження, яке визначається як мова ворожнечі. Але воно занадто абстрактне.
«Поняття “мова ворожнечі” є, але конкретного визначення, що це таке, немає. Тобто у суді досить складно довести, що якийсь контент підпадає під це визначення», – констатує Циба.
Вона вважає, що цей та низку інших нюансів, які стосуються свободи слова, має вирішити законопроєкт № 2693-д про медіа, та наводить європейський приклад.
«Європейська конвенція гарантує свободу вираження поглядів. Але там є пункт 2, який передбачає певні обов’язки та обмеження, наприклад, у випадку загроз державі», – наголосила голова підкомітету з питань права громадян на інформацію.
Нагадаємо, в центральному офісі партії «Слуга Народу» розпочався форум для представників центральних та регіональних ЗМІ «Медіа-2021: реформи, виклики, можливості». Учасники обговорюють майбутнє місцевих медіа: які плануються законодавчі зміни, як протидіяти дезінформації та що потрібно робити для захисту прав журналістів.