Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Субвенції місцевим бюджетам допоможуть осучаснити профтехосвіту

  • 9867
Субвенції місцевим бюджетам допоможуть осучаснити профтехосвіту

Уряд затвердив субвенції місцевим бюджетам на суму 150 млн грн для створення навчально-практичних центрів сучасної професійно-технічної освіти. Цей крок допоможе осучаснити профтехосвіту в Україні та підвищити її престиж серед молоді.

Таку думку висловив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час робочої поїздки до Одеської області, де він відвідав Північний центр професійно-технічної освіти в місті Саврань.

«Професійна освіта XXI століття – це не ті горезвісні ПТУ, які існували за радянських часів. В цьому ми переконалися у Саврані. Місцевий центр профтехосвіти подобається з першого погляду, і своїм сучасним виглядом багато в чому завдячує студентам. Ти одразу розумієш, що тут готують фахівців, які справді вміють щось робити власними руками», – сказав очільник партії.

Олександр Корнієнко вважає, що завдяки субвенціям активні громади зможуть створити заклади освіти, привабливі не лише для місцевих мешканців, а й для молоді з інших регіонів.

Народний депутат від «Слуги Народу», член Комітету з питань освіти Роман Грищук очікує, що популярність профтехосвіти серед молодих людей зростатиме.

«Просто “корочка” про вищу освіту вже давно не цікава роботодавцям. На ринку є гострий дефіцит кваліфікованих фахівців із багатьох спеціальностей, і оновлені заклади профтехосвіти мають готувати саме такі кадри. Також цієї осені планується, щонайменше в першому читанні, розглянути оновлений закон про професійно-технічну освіту, який повинен підвищити престиж цієї ланки освіти», – зазначив він.

Північний центр професійно-технічної освіти було створено на базі трьох училищ в Одеській області: у Саврані, Кодимі та Балті. Зараз кожен з трьох закладів має певну спеціалізацію. Наприклад, у Саврані готують будівельників та кухарів, у Балті – швачок та зварювальників, у Кодимі – овочеводів та трактористів. Таким чином колишні ПТУ перетворилися на потужний освітній кластер, що відповідає запитам сучасного ринку праці.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy