Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Субсидії книгарням і сертифікати на купівлю книжок: депутати презентували законопроєкт

  • 5772
Субсидії книгарням і сертифікати на купівлю книжок: депутати презентували законопроєкт

Народні депутати презентували законопроєкт №6287, який стимулюватиме розвиток видавництва та розповсюдження українських книжок. Він передбачає відшкодування з державного бюджету оренди приміщень під книгарні, а також видачу сертифікатів на купівлю книг для 14-річних українців, що вперше отримують паспорт, і при отриманні свідоцтва про народження.

Кошти на часткову компенсацію оренди для українських книгарень будуть виділятися державою у вигляді субсидії на оренду приміщень під спеціалізовані книжкові магазини (які отримують 80%+ доходів саме від реалізації книжок).

Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що ухвалення цього законопроєкту стимулюватиме і збільшення кількості книгарень, і розвиток книговидавництва загалом.

«Книговидавці могли б друкувати значно більше книжок, але наразі в Україні надто мало місць, де їх можна реалізовувати. По всій країні налічується лише 200 книгарень. У разі ухвалення законопроєкту їхня кількість може зрости поетапно: спочатку – до 400, і далі аж до 1000. Це забезпечить присутність української книжки і у великих містах, і в невеличких селах», – пояснив Микита Потураєв.

Заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук додала, що законопроєктом також пропонується передбачити надання сертифіката на придбання книг. Його обсяг – 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (нині це 713 грн).

Сертифікати планують видавати з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку.

«Для молоді особливо важливо, щоб за ці сертифікати можна було придбати також електронні книжки. З першого кварталу 2023 року може запрацювати і субсидія, яка буде видаватися для оренди книгарень. Схожа програма діє в сусідній Польщі, де практично безкоштовно, за символічну суму надаються державні та комунальні приміщення для книгарень. А якщо це приватне приміщення – то держава компенсовує книгарні оренду. У Польщі це призвело до збільшення кількості книгарень», – наголосила Євгенія Кравчук.

Вона також додала, що депутати боротимуться за те, аби сертифікати для щеплених двома дозами вакцини від коронавірусу, видачу яких ініціював Президент Володимир Зеленський, могли використовуватися на придбання книжок.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy