Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Стимули для бізнесу, підтримка критичних секторів – Олена Шуляк про президентську стратегію економіки воєнного часу

  • 8044
Стимули для бізнесу, підтримка критичних секторів – Олена Шуляк про президентську стратегію економіки воєнного часу

Парламент разом із урядом почали втілювати в життя президентську стратегію про економіку воєнного стану. Вона реалізується за трьома напрямками: створення безпрецедентних стимулів для бізнесу, пряма підтримка найкритичніших для розвитку секторів економіки, захист власності та добробуту наших громадян в умовах війни.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час брифінгу.

«У межах цих напрямків реалізується низка ініціатив. Деякі з них вже втілені у вигляді закону, решта – на етапі розробки в уряді чи парламенті», – сказала вона.

Зокрема, нещодавно парламент ухвалив закон про підтримку бізнесу в умовах війни. Він запроваджує єдиний податок не лише для мікро- і малого бізнесу, а й для середнього бізнесу.

Крім того:
• підвищуються ліміти доходів для використання єдиного податку з 10 млн до 10 млрд грн;
• податок з обороту встановлюється на рівні 2%;
• знімається обмеження щодо кількості працівників та видів діяльності (виняток становить діяльність, пов’язана з підакцизними товарами та гральним бізнесом);
• встановлюється нульова ставка акцизу та 7% ПДВ на пальне;
• встановлюються стимули для благодійності – звільняється від ПДФО благодійна допомога учасникам бойових дій, на пожертвування неприбутковим організаціям податкова знижка підвищується в чотири рази, а благодійну допомогу, перераховану лікарням та на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ, можна відносити до витрат без обмежень (зараз такі обмеження складають 4% від розміру прибутку)

«Ще одна важлива норма закону – встановлюється добровільна сплата податків ФОПами: ФОПи 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок добровільно. До того ж, вони можуть не сплачувати ЄСВ за себе та за мобілізованих працівників», – пояснила очільниця «Слуги Народу».

Вона додала, що влада також запроваджує низку стимулів для аграріїв, аби вони мали змогу вчасно провести посівну.

Цьогоріч малі та середні сільгоспвиробники з обігом до 20 млн.грн на рік (це підприємства, що обробляють до 10 тис.га) зможуть отримати кредити до 50 млн грн на півроку за нульовою ставкою. Держава гарантує до 80% кредиту.

«Успішне та якісне проведення посівної – це не лише питання економіки України, хоча сьогодні, в умовах війни цей сектор залишається провідним. Це питання продовольчої безпеки світу, адже Україна є одним зі світових лідерів на ринку агропромислової продукції», – наголосила Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy