Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Страхування та обов’язковий захист журналістів у зоні бойових дій – ухвалено законопроєкт

  • 741
Страхування та обов’язковий захист журналістів у зоні бойових дій – ухвалено законопроєкт

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт №7367 про додаткові гарантії захисту журналістів, які працюють в районах ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. Він передбачає, що ЗМІ мають забезпечувати своїх працівників аптечками, бронежилетами та касками для захисту від уражень. А також передбачити для них страхування життя і здоров’я.

Про це повідомила ініціаторка законопроєкту, народна депутатка від «Слуги Народу» Анастасія Ляшенко.

«Жоден репортаж не вартий життя і здоров’я журналістів. Саме тому працівники ЗМІ, які направляються у відрядження для висвітлення інформації з районів, де ведуться воєнні дії, або ж з тимчасово окупованої території України, повинні мати належний захист», – наголосила вона.

Крім того, законопроєктом пропонується зафіксувати розмір одноразової грошової допомоги журналістам у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання професійних обов’язків.

«Зараз у законі є формулювання про домогу в розмірі «до 50 прожиткових мінімумів». Але воно є нечітким, адже може означати виплату і в розмірі 20, 40 чи 50 прожиткових мінімумів. Ми ж пропонуємо закріпити, що розмір такої одноразової допомоги має становити 50 прожиткових мінімумів», – пояснила Анастасія Ляшенко.

Депутатка додала, що за даними Інституту масової інформації, з 24 лютого в Україні загинуло вже 32 журналісти, з них 8 – під час виконання своїх професійних обов’язків. Зокрема напередодні через обстріли рф на Луганщині загинув французький журналіст Фредерік Леклерк-Імхофф.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy