Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Статус учасника бойових дій медикам-добровольцям: профільний комітет підтримав законопроєкт

  • 11497
Статус учасника бойових дій медикам-добровольцям: профільний комітет підтримав законопроєкт

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт №6153 про надання статусу учасників бойових дій та відповідних соціальних гарантій медикам-добровольцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Співавторка документа, народна депутатка від «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк пояснила, що в законопроєкті прописані чіткі та конкретні умови надання комісії при Мінветеранів документів, що підтверджують участь особи в АТО та/або заходах ООС у Донецькій та Луганській областях.

«На восьмому році війни на Донбасі держава досі не визнає медиків, які не входять до складу Збройних сил України та надавали медичну допомогу у зоні АТО, а згодом ООС, учасниками бойових дій. Такі медики вимушені через суди відстоювати своє право на статус учасника бойових дій. Ситуація абсурдна і не може продовжуватися, тому ми в проєкті прямо визначаємо їхнє право на отримання статусу і максимально обмежуємо підставу відмови у його отриманні, аби не дати чиновникам місця для власного ставлення до заявників», – пояснила депутатка.

Відповідно до законопроєкту, документами, що підтверджують участь особи в АТО/ООС, є:

1) копія наказу (витягу з наказу) Антитерористичного центру при Службі безпеки України про залучення особи до проведення антитерористичної операції;
2) копія наказу (витягу з наказу) Генерального штабу ЗСУ про залучення особи до забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy