Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Стартує податкова амністія: як подати декларацію

  • 10668
Стартує податкова амністія: як подати декларацію

З 1 вересня громадяни України матимуть можливість добровільно подати одноразову декларацію із зазначенням належних їм активів, з яких не були сплачені податки і збори.

«Податкова амністія – це президентська ініціатива, і ми робили все можливе, щоб вона стартувала з вересня. Йдеться не про ревізію статків чи перевірки, скільки хто заробив – ніхто не буде приходити до людей і питати, звідки в тебе це майно. Йдеться про можливість вийти “в білу”», – наголосив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на спільному брифінгу «Одноразове добровільне декларування – чиста фінансова історія» в Укрінформі.

Він повідомив, що амністувати статки можуть всі податкові резиденти України, які були тут на момент декларування або отримання доходів. Скористатися можливістю зможуть і ті, хто свого часу заробив в Україні, а потім поїхав за кордон.

Водночас не зможуть «відбілити» свої активи працівники державних структур, які подають або подавали хоча би раз від 2005 року декларацію чиновника, а також неповнолітні, недієздатні та обмежено дієздатні особи, особи, щодо яких застосовано санкції.

Податкова амністія, зазначив Данило Гетманцев, передбачає 3 ставки податку:

  • загальна ставка на українські активи – 5%.
    Для того, щоб амністувати гроші, передбачена проста процедура: треба відкрити рахунок в банку, покласти незадекларовані колись кошти, отримати довідку про наявність рахунку і додати її до електронної декларації, наданої податковій службі, а також сплатити 5% податку від вартості суми.
  • 2,5 % платять ті, хто вирішив інвестувати в українські ОВДП.
    Це робиться для того, щоб заохотити громадян вкладати в державні облігації.
  • 7% у першому півріччі та 9% у другому півріччі – платять ті, хто має активи за кордоном.
    Громадяни декларують певний вид активів, додають довідку, наприклад, з банку Німеччини, про наявність рахунку і сплачують 7%.

«Ми дозволили амністувати не лише гроші, а й інше майно. Але в обох випадках – це добровільна процедура», – зауважив голова податкового комітету.

Він звернув увагу, що передбачається мінімум, з якого не були сплачені податки, і автоматично вважаються амністованими без подання декларації: активи на 400 тис. грн, квартира не більше 120 кв. м, будинок не більше 240 кв. м, а також земельні ділянки, площа яких не більше, аніж норма безоплатного передавання.

«Якщо ми хочемо побудувати економічно розвинуту країну та підвести риску під періодом ухилення від оподаткування, що, чесно кажучи, тривав всі 30 років, то податкова амністія – це якраз можливість вийти “в білу”», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy