США підтримують Україну в оборонній та економічній сферах
- 9365
Візит Президента Володимира Зеленського до США ще раз підтвердив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку американських партнерів і наміри активізувати співпрацю в економічній сфері. Про це заявили народні депутати від фракції «Слуга Народу».
«Україна раніше вже втрачала довіру стратегічних партнерів і її дуже важко відновлювати. Команда Президента Володимира Зеленського під час візиту у Вашингтон, переговорів з Президентом США Джозефом Байденом та багатьох інших зустрічей посилила довіру до України. Ми отримали підтримку та угоди такого рівня, на який не міг розраховувати ніхто інший з українських політиків», – впевнена народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.
Її колега по парламенту Олександр Качура, заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування наголошує, що відносини України та США ніколи не були настільки міцними.
«Це заслуга Президента Володимира Зеленського і його команди. Найважливіші результати зустрічі – це підтримка суверенітету та територіальної цілісності України з боку США. Також це підписання рамкової угоди між США та Україною про військову співпрацю, включно зі співробітництвом у сфері розвідки, кібербезпеки, інформаційної безпеки та у космічній сфері», – перераховує він.
Основний фундамент подальшої співпраці України та США зафіксований у спільній заяві президентів. Про це заявив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.
«Позиція США є сталою – Україна є частиною західного світу, яка має право вільно обирати своє майбутнє та рухатись до повноправного членства в ЄС і у НАТО. Також США не забувають, що Крим та частина Донецької та Луганської областей є тимчасово окупованими територіями. І підписані угоди у сфері безпеки та оборони є допоміжним інструментом у боротьбі за територіальну цілісність України», – переконаний нардеп.
Водночас на думку народного депутата, заступника голови Комітету ВР з питань цифрової трансформації Єгора Чернєва, спільна заява президентів показала, що Сполучені Штати готові змістовно співпрацювати з Україною для звільнення окупованої частини Донбасу та Криму.
«США продемонстрували відкритість і готовність допомагати Україні. З таким потужним безпековим партнером у нас є шанси розв’язати проблеми і Криму, і Донбасу», – вважає він.
На перспективах економічної співпраці США та України наголошує народний депутат, голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Ми будемо спільно діяти в розвитку економіки обох держав. Зокрема Експортно-імпортний банк США виділяє 3 млрд доларів на інвестування в економіку України. Йдеться про енергетику, сільське господарство. Крім того, ми домовилися про отримання допомоги – і на забезпечення безпеки нашої держави, і територіям, які постраждали внаслідок окупації. США підтвердили свій намір допомагати Україні», – зазначив він.
Також результати зустрічі президентів показали зміцнення партнерства між США та Україною, про це сказав народний депутат, голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Олексій Устенко.
«Сполучені Штати розглядають нашу країну як надійного партнера на європейському континенті. Наші хлопці на Донбасі боронять не тільки нашу землю, але й всю Європу. Демократичне майбутнє Європи безпосередньо залежить від майбутнього України, а отже і від того, наскільки змістовно з нами співпрацюють наші партнери, передусім у США», – впевнений він.