Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Справи Майдану, боротьба зі злочинністю та корупцією – звіт Генпрокурора за 2020 рік

  • 1566
Справи Майдану, боротьба зі злочинністю та корупцією – звіт Генпрокурора за 2020 рік

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова на пленарному засіданні Верховної Ради відзвітувала про діяльність Офісу Генерального прокурора за 2020 рік. Розповідаємо про найважливіше з її виступу.

Справи Майдану

✅ Втричі більше осіб, яким повідомлено про підозру Офісом Генерального прокурора (42 проти 13 у 2019 році). Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, 3 прокурори, 5 суддів та 10 цивільних осіб.

✅ Втричі більше спрямованих до суду обвинувальних актів (27 проти 10) стосовно чотирьох десятків осіб.

✅ Посилено роботу з забезпечення «заочного» розслідування справ Майдану щодо вищого керівництва держави та правоохоронних органів. У 2020-му отримали два десятки таких дозволів, половина з яких стосується співробітників полку «Беркут», підозрюваних в умисних вбивствах 48 осіб та замахів на умисні вбивства ще 80 осіб 20 лютого 2014 року.

«Я можу вас запевнити, що цьогоріч ми забезпечимо закінчення слідства в основних справах Майдану з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, поніс справедливе покарання», – наголосила Ірина Венедіктова.

Війна з Росією

✅ Налагоджено пряму комунікацію з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, до якого передано 15 повідомлень про вчинення воєнних злочинів представниками окупаційних адміністрацій та збройних формувань РФ.

✅ Міжнародний кримінальний суд підтвердив, що в окупованих Криму та на  Донбасі дійсно мають місце воєнні злочини, і це є юрисдикцією Гаазького трибуналу.

✅ До суду з обвинувальними актами спрямовано майже 800 кримінальних проваджень про злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту. Судами вже засуджено 464 особи.

Боротьба з корупцією

✅ Більше викритих корупційних злочинів – 6,6 тисячі. Скеровано до суду – 3 тисячі.

✅ На половину більше проваджень щодо привласнення і розтрати майна скеровано до суду – 2 тисячі.

✅ Засуджено 620 корупціонерів.

Боротьба з ухилянням від сплати податків

✅ На майже 50 мільярдів гривень більше надходжень від сплати податків до бюджету (507 млрд грн замість запланованих 458 млрд грн).

✅ На 53% більше надходжень ПДВ до бюджету, а це 40 мільярдів гривень (118 млрд грн замість прогнозованих 78 млрд грн).

Протидія злочинності

✅ Активізація розслідувань та збільшення кількості скерованих до суду кримінальних проваджень.

✅ Зменшилося число усіх облікованих кримінальних правопорушень (360 тис. проти 444 тис.).

✅На чверть зменшилася кількість кримінальних правопорушень проти власності (190 тис. проти 258 тис.): крадіжок із квартир та автомобілів, грабежів, розбійних нападів, шахрайств та вимагань.

✅ За участі прокурорів судами розглянуто 113,2 тисячі кримінальних проваджень. Це 4,5 сотні проваджень щодня.

✅ До реального позбавлення або обмеження волі засуджено понад 14 тисяч осіб.

«Жодному із моїх попередників на посаді не вдалося поставити крапку та відповісти на суспільний запит щодо притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до вчинення зухвалого нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. Лише у червні минулого року внаслідок цілеспрямованої та копіткої роботи прокурорів ухвалено рішення про обрання запобіжного заходу колишньому голові Херсонської обласної ради. На підставі зібраних доказів уже в липні Мангеру В.М.  та помічнику депутата обласної ради Левіну О.О. висунуто звинувачення у замовленні та організації нападу на Катерину Гандзюк, а обвинувальний акт щодо них скеровано до суду», – заявила Ірина Венедіктова.

Протидія організованій злочинності

✅ Найбільший стан викриття злочинних угруповань за останні шість років.

✅ У 2020 році знешкоджено на чверть більше організованих груп – 377 (проти 293 у 2019 році).

✅ Викрито на половину більше злочинів, пов’язаних з організованою наркозлочинністю – 1,2 тисячі (проти 801).

✅ Вилучено понад півтори тонни наркотиків.

Крім того, фактично завершена реформа Генеральної прокуратури. Атестацію успішно подолали дві третини прокурорів.

«Ми рішуче рухаємося шляхом системних змін. Це реалізація процесу реформування органів прокуратури, початок діяльності Офісу Генерального прокурора, завершення атестації працівників, створення обласних прокуратур та підготовка до запуску окружних», – розповіла Генеральний прокурор.

Ірина Венедіктова також назвала пріоритетні напрямки роботи Генеральної прокуратури на 2021-й рік. Серед них бюджетна сфера, протидія порушенням у сфері адміністрування податків і зборів, сфери земельних відносин та військово-промислового комплексу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy