Спорт – найкраща реабілітація: в Кропивницькому пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»
- 200
Мотивація ветеранів до заняття спортом, створення регіональних команд, інклюзивні тренування, організація міжнародних ветеранських змагань під егідою України. Ці та інші питання обговорювали учасники Регіонального спортивного форуму ветеранів «Сильні України» в Кропивницькому.
Організаторами форуму виступили: Відділ по роботі з ветеранами та військовослужбовцями партії «Слуга Народу», ГО «Федерація стронгмену України» (ФСУ) та команда заступника міського голови Кропивницького, депутата міської ради, голови Кіровоградської обласної організації партії «Слуга Народу» Михайла Бєжана.
Голова Кіровоградської обласної організації партії «Слуга Народу» Михайло Бєжан зауважив, що подібні заходи є зручним майданчиком для комунікацій між владою різних рівнів, ветеранами, тренерами, громадськими активістами та небайдужим бізнесом.
«Сьогодні ми обговорили регіональні програми розвитку ветеранського спорту. Обов’язково будемо підтримувати хлопців та дівчат, будуть заходи, будуть тренування. На це треба шукати фінансування – але я впевнений, що ми його знайдемо і підтримаємо тих, хто захищав Україну»
Депутат Кропивницької міської ради від «Слуги Народу», президент Федерації панкратіону Кіровоградської області Тігран Хачатрян підкреслив роль інклюзії в спортивній реабілітації. Він переконаний, що спортивні заходи мають об’єднувати людей різних статусів та різного віку.
«Учасники нашої федерації не розділяють спортсменів на ветеранів і на інших на людей. Навпаки, вони об’єднують їх в одну велику родину. Бо коли ми відокремлюємо ветеранів, вони закриваються, не хочуть ходити», – пояснив депутат.
Як приклад такої інклюзії він навів залучення ветеранів до спорту через їхніх дітей.
«Коли батько-ветеран приводить свою дитину на заняття, він також починає займатися спортом, брати активну участь у спортивному житті області», – сказав Тігран Хачатрян.
Голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович зауважив, що психологічне й фізичне здоров’я наших захисників – надзвичайно важливий аспект соціальної політики. Для цього область розбудовує госпіталь ветеранів, а також приймає релоковані заклади реабілітації.
«Ми прийняли релоковані госпітальні бази з Маріуполя, готуємося прийняти госпітальну базу з Харкова. І робимо це з єдиною метою – повернути до нормального мирного життя кожного воїна. Це – завдання державного рівня перед кожною громадою», – вважає Андрій Райкович.
Народний депутат від «Слуги Народу», почесний президент ФСУ Василь Вірастюк наголосив, що стратегічною метою для Федерації є організація міжнародних змагань.
«Це міжнародні змагання під егідою України, але за кордоном – оскільки через воєнний стан ми поки не можемо проводити їх в Україні. Ми хочемо провести такі змагання вже в цьому році й запросити команди кількох країн. Це основні наші партнери з НАТО, такі як США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Польща. Таким чином ми отримаємо хороший комплімент від наших партнерів», – розповів Василь Вірастюк.
Президент ФСУ Сергій Конюшок пояснив, що саме змагання мають стати основою розвитку галузі спортивної реабілітації ветеранів.
«Будь-яка людина, яка займається спортом, має отримувати мотивацію. І головна мотивація – це участь у змаганнях. Тільки так можна по-справжному захопити ветерана заняттями фізичною культурою і спортом», – переконаний Сергій Конюшок.
За його словами, ще один важливий напрямок – створення регіональних команд ветеранів. Так, змагання «Сильні України» надихнули ветеранів з Кропивницького на створення такої команди. Очолить її ветеран і призер змагань «Сильних України» Михайло Дроботенко.
«Сильні України» об’єднують. Я бачу, як формуються команди ветеранів у різних регіонах України і закликаю побратимів з Кропивницького долучатися до нашої команди», – закликав Михайло Дроботенко.
Призер змагань «Сильні України» Артем Погорілий згадав, як свого часу перші ветеранські змагання «сколихнули» його рідну Полтаву.
«Наше місто відносно спокійне, далеке від фронту. Ветеранам у нас не приділяли достатньої уваги. Але після перших змагань «прокинулася» влада різних рівнів, почала долучатися до різних заходів, пов’язаних з популяризацією ветеранського спорту», – розповів ветеран.
Призер змагань «Сильні України» Олександр Швачка звернув увагу на комунікаційний бік спортивної реабілітації.
«Дуже добре працює принцип «рівний рівному». Ветеран коли інтегрується в суспільство, йому важливо бачити там своїх побратимів, таких самих, як ти сам. Це і специфічний сленг, жарти, чорний гумор», – пояснив він.
Також на форумі обговорили питання визнання на державному рівні такого виду спорту як «спортивно-реабілітаційне багатоборство ветеранів війни», відшкодування транспортних витрат ветеранів при їх переїздах на змагання, фінансування регіональних програм спортивної реабілітації.