Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Співпраця громад, агломерації, місцеві державні адміністрації – Віталій Безгін про наступні законопроєкти для місцевого самоврядування

  • 4998
Співпраця громад, агломерації, місцеві державні адміністрації – Віталій Безгін про наступні законопроєкти для місцевого самоврядування

Парламент продовжує вдосконалювати законодавство у сфері місцевого самоврядування та працює над законопроєктами, що поглиблюють процес децентралізації. Про законодавчі плани Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування розповів голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

Одним із пріоритетних депутат назвав законопроєкт №4298 про місцеві державні адміністрації. Нещодавно комітет рекомендував парламенту ухвалити доопрацьовану версію документа в другому читанні.

«Законопроєкт №4298 допоможе перетворити райдержадміністрації на органи префектурного типу в межах чинної Конституції. Оскільки ми розуміємо, що як виконавчий орган їхні повноваження майже зведені до нуля – відповідно вони можуть стати пілотними префектурами, на які всі ми очікуємо. Вчора на важливості ухвалення цього законопроєкту наголошував і Президент Володимир Зеленський», – зазначив Віталій Безгін.

За його словами, доопрацьований законопроєкт про МДА є свідченням збільшення взаємодії між місцевим самоврядуванням та центральними органами влади.

«Він забезпечує помірність нагляду, про що вказують наші західні партнери. Логіка невтручання забезпечена», – додає депутат.

Віталій Безгін сказав, що комітет має намір вдосконалювати законодавство про співпрацю місцевих громад, про асоціації місцевого самоврядування, а також працюватиме над законопроєктом про агломерації.

«Ми не можемо оминати питання агломерацій. Тим паче, воно закладено як точка зростання в Державну регіональну стратегію. Наш комітет чує та завжди буде виборювати інтереси місцевого самоврядування», – підсумував депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy