Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Спілкування та реабілітація: в Полтаві пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів

  • 190
Спілкування та реабілітація: в Полтаві пройшов Регіональний спортивний форум ветеранів

Які проблеми мають ветерани при реабілітації через спорт? Що таке комплексна допомога та як її надавати? Як забезпечити доступність спортивних закладів для ветеранів? Чому реабілітація потрібна не лише ветеранам, а й членам їхніх родин?

Ці та інші питання обговорювали учасники Регіонального спортивного форуму ветеранів у Полтаві.

Захід організувала Полтавська обласна організація партії «Слуга Народу».

Народний депутат від «Слуги Народу», голова Полтавської обласної організації партії Олексій Устенко нагадав, що Полтава була першим містом, яке прийняло ветеранські змагання з адаптивних видів спорту «Сильні України». А полтавчанин Артем Погорілий (позивний «Тьома») увійшов до складу команди призерів «Сильних України», яка встановила світовий рекорд з адаптивного стронгмена на міжнародному спортивному фестивалі Арнольда Шварценеггера в Мадриді.

«Маємо зробити все можливе, щоб наші військовослужбовці, коли вони повернуться з фронту, мали робочі місця, соціальний захист. І саме спорт є дуже важливим для соціалізації ветеранів, адже це можливість брати участь у міжнародних змаганнях, підіймати прапор України, показувати світу, які українські ветерани сильні та незламні», – сказав Олексій Устенко.

Ветеран та призер змагань «Сильні України» Артем Погорілий згадав, що на перші змагання його запросили друзі. Він прийшов «тільки подивитися», але у підсумку його переконали взяти участь – і він захопився адаптивним спортом.

«Коли сідаєш за тренажер, в тебе відключаються всі негативні емоції, ти забуваєш, що в тебе травма та ампутація, ти вільний від проблем, зосереджений на результаті, включаєшся в роботу на результат. Воно захоплює!», – описує свої емоції ветеран.

Артем Погорілий підкреслив, що після перших же змагань ветерану хочеться не лише продовжувати тренування, а й залучати побратимів до реабілітації через спорт.

Ветеран Олександр «Вовк» Швачка, капітан української команди рекордсменів в Мадриді, наголосив на комунікаційній функції реабілітації через спорт.

«Так, змагання – це азарт, це мотивація. Але це також ветеранський двіж, ветеранське коммьюніті. Комунікація з тими, хто переживав такий самий досвід, отримав такі самі травми, зцілює певні травми – якщо не фізичні, то точно психологічні, передусім ПТСР», – пояснив Олександр Швачка.

Він додав, що за результатами першого сезону «Сильних України» сформувалася велика група прихильників цих змагань.

«Ми з хлопцями постійно на зв’язку, слідкуємо за анонсами: коли ж будуть наступні змагання!», – розповів ветеран.

Народний депутат від «Слуги Народу», почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк наголосив, що з кожним наступним спортивним заходом все більше ветеранів хочуть долучитися до змагань.

«Якщо минулого року ми бачили в основному людей з легкими пораненнями, то на відкритті другого сезону в Дніпрі було більше ветеранів з ампутаціями, з подвійними ампутаціями. І це те, задля чого ми й почали наші заходи. Наша мета – залучити якомога більше ветеранів до заняття фізкультурою та спортом. На нашу думку, це найкращий засіб реабілітації та соціалізації», – сказав Василь Вірастюк.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко наголосив, що в умовах війни напрямок реабілітації ветеранів є пріоритетним для обласної влади.

«В Полтаві було майже одночасно відкрито два центри ветеранського розвитку: в Полтавському державному медичному університеті та в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», – повідомив перший заступник голови облради.

Олександр Лемешко також підкреслив, що в Полтавській політехніці вже відбувся перший випуск за спеціальністю «помічник ветерана». Випускники працюватимуть в громадах у системі соціальної допомоги.

За словами Олександра Лемешка, комплексні програми підтримки ветеранів запроваджені майже в усіх 60 громадах Полтавщини. На ці потреби в області виділено 270 млн грн: йдеться, зокрема, про матеріальну допомогу, соціальні цільові програми, підтримку членів сімей ветеранів.

Голова фракції «Слуга Народу» в Полтавській міській раді Антон Ярмолюк порушив питання доступності спортивних закладів для ветеранів.

«Я бачу проблематику з обох сторін: і як депутат, і як колишній керівник дитячо-юнацької спортивної школи. За багато років в освітніх закладах були побудовані спортивні майданчики. Вони класні, але закриті до звичайного користувача», – пояснив він.

На його думку, подібні заклади мають бути не просто доступними для ветеранів, а ще й укомплектованими адаптивними тренажерами, обладнанням для реабілітації.

Разом з тим, Антон Ярмолюк переконаний, що у галузі ветеранської політики потрібно шукати нестандартні підходи.

«Треба створювати спільноти, майданчики для спілкування, де ветерани зможуть зустрічатися, спілкуватися, ставити питання та вирішувати їх, генерувати бізнес-ідеї й стартапи», – запропонував він.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко повідомив, що в регіоні ведеться постійний моніторинг реабілітаційних центрів. Він навів приклад подібного закладу в Миргороді, де ветерани отримують комплексні послуги: тобто підтримка надається не лише самому ветерану, а й членам його родини.

Також учасники форуму торкалися питань неформальної освіти, працевлаштування ветеранів, кіберспорту, медичної реабілітації, підготовки фахівців для роботи з ветеранами, участі закладів вищої освіти у спортивній реабілітації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy