«Слуга Народу» системно та стратегічно працює над розвитком туризму в Україні
- 10441
Другий рік поспіль «Слуга Народу» втілює в життя стратегічний та системний підхід до розвитку туризму в Україні.
Про це наголосив голова партії Олександр Корнієнко під час презентації ролінгового дослідження ринку туристичної галузі «Електоральні настрої. Щотижневий звіт» в Укрінформ.
«У нас стратегічний та системний підхід. Це і чисельні законодавчі зміни. Наприклад, редакція законопроєкту про туризм – революційна для України. Це серйозне переосмислення правил гри для галузі. Також хотілося б відзначити роботу міністерства в цьому напрямку, центральних органів виконавчої влади. Такі проєкти як «Велика реставрація», які допомагають створювати реальні туристичні об’єкти. Ми як політична сила займаємось цим у парламенті, а також на місцевих рівнях. Щоб були туристичні стратегії регіонів, громад, областей, щоб це комплексно працювало», – сказав він під час онлайн-включення.
За його словами, «Слузі Народу» важливо застосовувати системний та науково обґрунтований підхід до аналізу перспектив розвитку галузі, який ґрунтується на вивченні настроїв, пріоритетів і вподобань наших громадян. Саме тому проведене дослідження вкрай корисне, адже воно розширює уявлення про наш туристичний потенціал і дозволяє задуматись, що ще треба зробити для розвитку галузі.
Водночас народний депутат від «Слуги Народу», учасник презентації Дмитро Нальотов зауважив, що наразі закладені пріоритети на внутрішній та в’їзний туризм.
«Ми плануємо створювати місцеві туристичні фонди, які поповнюватимуться з туристичного збору і витрачатимуться тільки на потреби туристичної галузі», – сказав він.
Дмитро Нальотов також наголосив, що кількісні показники та чітка статистика дуже важливі для галузі туризму. І назвав три шляхи, як саме знайти цю статистику.
«По-перше, ухвалення та втілення нового закону про туризм. Ми запланували механізм як Єдиний турист-реєстр, в якому зареєструються всі суб’єкти туристичної діяльності. Держава зможе отримувати кількісні показники по засобах розміщення, а це дозволить отримати інформацію про кількість ночівель та людей у певному регіоні. Також є фінансування на розширення соцдосліджень, які дадуть більше інформації: яка мотивація людей мандрувати, скільки коштів витрачають, чому мандрувати приїжджають в Україну. А також взаємодія досліджень з держстатом. Кількісні показники більш ефективно дають використовувати ресурс держави для підтримки галузі, розуміти, де йде розвиток, на чому сконцентруватися для більшої ефективності», – підсумував депутат.