«Слуга Народу» разом з іноземними делегатами відвідали КПВВ на адмінмежі з Кримом (ФОТОЗВІТ)
Крим – це Україна. У цьому переконалися представники парламентів, амбасад, почесних консульств із різних країн – Іспанії, Албанії, Польщі, Грузії, Латвії, Чехії, які разом із народними депутатами від «Слуги Народу» відвідали КПВВ у Каланчаку та Чаплинці на адмінмежі Херсонської області та Криму.
Ця поїздка стала практичною частиною Кримської платформи, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським. Саме тут іноземні колеги змогли побачити, як працює КПВВ, як відбувається перетин межі, створеної агресором РФ, та як українська влада полегшує життя тим, хто змушений залишитися на тимчасово окупованому півострові.
«Для іноземних делегатів дуже важливо мати персональний зв’язок із землею та людьми, які перебувають у важких умовах», – сказала керівниця Постійної делегації у ПАРЄ, народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева.
Володимир Зеленський, коли вперше побачив, який вигляд має адмінмежа з Кримом – а це були три вагончики в полі – одразу дав розпорядження побудувати на їхньому місці тимчасову споруду для зручного перетину межі українцями з одного та іншого боків. І сьогодні КПВВ «Каланчак» має пропускну спроможність 3000 осіб на добу і надає якісні послуги просто на місці, розповідає заступниця голови фракції «Слуга Народу», заступниця члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Євгенія Кравчук.
«Так, ми переживаємо непрості часи, але завжди повинні повертатись обличчям до людей, які є заручниками ситуації. Саме тому створили умови, аби перетин адмінмежі був комфортним для кримчан, щоб люди відчували себе людьми», – наголосила вона.
Сьогодні на КПВВ «Каланчак» можна отримати безкоштовну правову допомогу, скористатися понад 70 цифровими адмінпослугами (отримати загранпаспорти для подорожей до країн Шенгенської зони, внутрішній паспорт), а також можна зробити тест на COVID-19.
Учасники делегації висловили підтримку Україні і на власні очі переконалися, що Крим – це Україна.
Голова польської національної делегації ПАРЄ Аркадіуш Мулярчик: «Незалежність України та Крим дуже важливі для Польщі. Ми підтримуємо Україну. Геополітика в Європі змінюється, і ми маємо створювати сильну кооперацію. Ми маємо бути ближче».
Делегат Парламентської асамблеї НАТО Іраклі Берая: «Грузія рішуче підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність в межах міжнародно визнаних кордонів, так само як її європейські та євроатлантичні прагнення на шляху до членства в ЄС та НАТО».
Представник посольства Іспанії Хавьєр Фуентес: «Краща демонстрація величності проєкту «Кримська платформа» – це політична стабільність та економічний розвиток регіону. Ми маємо робити багато кооперацій, аби продемонструвати підтримку».
Член (депутат) Палати Представників Чеської Республіки, заступник голови Комітету з питань національної безпеки, керівник Групи дружби з Україною в Палаті Представників Чеської Республіки Павел Жачек: «Ми приїхали підтримати вас у боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет вашої країни. Ми віримо, що Кримська платформа – це найкращий спосіб відкрити дискусію про те, як подолати російську окупацію, як викинути Російську Федерацію з Криму та Сходу України. Ми працюємо тут для цього».
Прямо на червоній межі між українським та окупаційним російським пунктом вони залишили підписи з датою перебування тут на прапорах України на згадку про сьогоднішнє відвідування українського Криму. Ці прапори будуть передані в спеціальний музей історії окупації після звільнення півострова.
Також в межах програми Президента України «Зелена країна» та глобальної екоініціативи Озеленення планети Greening of the Planet іноземні колеги посадили на адміністративному кордоні з Кримом 30 дерев – справжню «Алею миру».
Наприкінці поїздки представники парламентів, амбасад, почесних консульств із різних країн зустрілися з внутрішньо переміщеними особами з Криму та представниками кримськотатарського народу. Вони почули достовірну інформацію про те, що відбувається в Криму – примусова паспортизація, порушення прав людини, свободи слова та свободи віросповідання.