Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Слуга Народу» ініціюватиме запровадження державного страхування від надзвичайних ситуацій – Давид Арахамія

  • 5253
«Слуга Народу» ініціюватиме запровадження державного страхування від надзвичайних ситуацій – Давид Арахамія

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та члени ТСК з розслідування масштабних пожеж на Луганщині відвідали села Сиротине та Воронове, що неподалік Сєвєродонецька. Ці населені пункти – одні з найбільш постраждалих від великого вогню у 2020 році, коли вщент згоріло майже 400 будинків.

Під час візиту народні депутати передали жителям гуманітарну допомогу. Йдеться зокрема про 3800 кв. м шиферу для відбудови дахів, одяг, продукти та борошно.

Крім того, за ініціативи члена ТСК Максима Ткаченка підприємці надали техніку для встановлення у Сиротиному системи оповіщення.

«Це дозволить у майбутньому попередити велику кількість жертв, якщо знову виникнуть масштабні пожежі. Станом на сьогодні в області взагалі відсутня будь-яка система оповіщення», – зазначив Максим Ткаченко.

Також голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія та члени ТСК обговорили з місцевими жителями проблему виділення компенсації за втрату житла. Як повідомили жителі Сиротиного, до кінця минулого року ще 10% постраждалих не отримали по 300 тис. грн. Тому потрібне окреме рішення для нового виділення коштів з бюджету на 2021 рік.

«Перше завдання для нас – зрозуміти загальну суму компенсації. Потрібно передбачити її з резервного фонду, перерахувати на область і в межах верифікаційної системи платежів ці останні 10% закриємо. Друга проблема – виплати по 20 тис. грн за худобу чи проблеми зі здоров’ям. Якщо немає коштів, треба брати субвенції», – сказав він.

Також голова фракції повідомив, що для уникнення у майбутньому проблем з компенсаціями після надзвичайних ситуацій парламент буде ініціювати зміни до законодавства.

«Ми вже придумали механізм про страхування урожаїв, який будемо голосувати на наступному тижні. Жителі Сиротино порадили переглянути норми закону про надзвичайні ситуації – теж ввести елементи страхування. Знайдемо компенсатори з бюджету. Думаю, за результатами роботи ТСК обов’язково внесемо необхідні законодавчі ініціативи», – заявив він.

Давид Арахамія додав, що такі робочі поїздки важливі, адже дозволяють з перших вуст почути реальні проблеми місцевих, а потім – якомога швидше їх вирішити.

«Державна машина – доволі інертна. Тому часто бувають нестиковки між центральною владою та місцевим самоуправлінням. Через це люди страждають. Важливо проводити такі поїздки. У нас держава навмисно виділяє періоди для них – тижні роботи на округах. Тут немає ніякої політики, зараз немає виборів. Це повинна бути регулярна робота протягом усіх п’яти років», – наголосив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy