Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Слуга Народу» ініціює створення ТСК, що розслідуватиме дії високопосадовців та політиків проти суверенітету України

  • 11248
«Слуга Народу» ініціює створення ТСК, що розслідуватиме дії високопосадовців та політиків проти суверенітету України

Ми створюємо Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України.

Відповідну постанову № 5243 в парламенті зареєстрував очільник фракції Давид Арахамія.

Головним завданням Тимчасової слідчої комісії є вивчення та розслідування фактів щодо можливого надання представниками державної влади України та іншими особами державі-агресору допомоги в протиправній діяльності проти України, а також виявлення та попередження загроз суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України.

Головою Тимчасової слідчої комісії пропонується обрати народну депутатку, заступницю голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яну Безуглу.

«Мотивом нашого рішення стала необхідність здійснення парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять гострий суспільний інтерес. Зокрема, так званої «справи Вагнера», аудіозаписів розмов українських та російських посадових осіб, в яких містяться деталі, що вказують на ознаки здійснення державної зради українськими чиновниками, розслідування Іловайської трагедії та інші. Сьогодні ми отримуємо історичний шанс – з’ясувати істину в низці кричущих моментів, які стали переломними в ході новітнього російсько-українського конфлікту», – наголосила Мар’яна Безугла.

До складу ТСК від фракції «Слуга Народу» увійдуть також Юрій Мисягін, Віталій Безгін, Олександр Мережко, Олександр Завітневич, Олексій Жмеренецький, Святослав Юраш, Олена Хоменко.

За словами Мар’яни Безуглої, фракції «ЄС», «Голос» та «Батьківщина» не подали людей до складу ТСК.

«Зокрема, фракції «ЄС» і «Голос» хочуть створення окремої ТСК по «вагнерівцях», натомість наша ТСК пропонує розслідувати як цю справу, так й інші резонансні кейси. Вважаю спроби заблокувати створення ТСК недержавницькою позицією і вірю, що колеги приєднаються задля спільної справи – пошуку істини та зміцення цивільного демократичного контролю», – заявила Мар’яна Безугла.

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час Погоджувальної ради депутатських фракцій 15 березня наголосив на важливості проєкту постанови №5243 про створення у ВР Тимчасової слідчої комісії для розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, спрямованих на співпрацю з державою-агресором.

«Просимо сприяти розгляду ТСК в комітеті. Є рішення РНБО, присвячені цьому питанню. Тож і парламент має включатися в розслідування можливих протиправних дій з боку представників минулої та нинішньої влади», – зауважив політик.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy