Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Складова конституційного ладу: Андрій Клочко пояснив необхідність затвердження великого Державного Герба

  • 5386
Складова конституційного ладу: Андрій Клочко пояснив необхідність затвердження великого Державного Герба

Герб поряд із Гімном та Прапором є державним символом України, який покликаний вирізняти нашу країну на міжнародній арені, тобто бути віддзеркаленням у зовнішньому світі. На цьому наголосив голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

«Герб – це символ, за допомогою якого наші предки намагалися зафіксувати свою особливість, відмінність від інших, підкреслити свої здобутки, значимість. Це переросло у традицію скріплювати документи печаткою, в основу якої покладено герб. Наразі герб є невід’ємним атрибутом держави та складової її конституційного ладу», – розповів він.

Як відзначив Андрій Клочко, Конституція передбачає, що малий Державний Герб – знак Княжої Держави Володимира Великого – є головним елементом великого Державного Герба України. Водночас великий Державний Герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького

Також Андрій Клочко нагадав, що в Україні вже затверджений малий герб. І лише у серпні 2020-го парламент запустив конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба, який вже провели.

«Зрозуміло, що його результати точно комусь не сподобаються. Кажу про це як голова профільного парламентського комітету, який кожного місяця отримує по кілька листів з пропозиціями щодо вдосконалення Державного Герба, тексту Державного Гімну та навіть формату Державного Прапора. Тож зрозуміло, що гострою буде дискусія і у Раді, коли на розгляд буде винесено питання про затвердження великого Державного Герба України», – сказав він.

Очільник комітету сподівається, що парламент проявить відповідальність для ухвалення виваженого рішення – і великий Державний Герб України затвердять конституційною більшістю, що вимагає Конституція.

Нагадаємо, під час виступу у парламенті з нагоди 28-ї річниці Дня Конституції Президент заявив про внесення до парламенту законопроєкту щодо великого Державного Гербу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy