Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сільгоспвиробникам спростили доступ до пального, пестицидів та агрохімікатів – Роман Лещенко

  • 8375
Сільгоспвиробникам спростили доступ до пального, пестицидів та агрохімікатів – Роман Лещенко

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшать доступ сільгоспвиробників до пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Зокрема, уряд дозволив введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро3 і Євро 4. А також спростив проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів.

«Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників», – пояснив міністр.

Крім того, невдовзі Президент підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д), який напередодні ухвалила Верховна Рада. Ця ініціатива допоможе значно зменшити розмір податків, які складають більше половини ціни пального, та стримати зростання вартості пального через переорієнтацію імпорту.

Що стосується пестицидів та агрохімікатів, за словами Романа Лещенка, Уряд спростив умови їх перевезення автомобільним транспортом.

Також на період воєнного стану та протягом 90 днів після нього продовжено строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами.

«Спрощується виключно процес отримання ліцензії – усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні», – наголосив Роман Лещенко.

Очільник відомства також зазначив, що уряд робить усе можливе, аби забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022.

Зокрема, для оптимізації цієї допомоги та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/.

Міністр закликав аграріїв якнайшвидше пройти анкетування та озвучити потреби, щоб прискорити забезпечення посівної.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy