Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Шуляк розповіла, коли в Україні відновлять активну фазу реформи місцевого самоврядування

  • 201
Шуляк розповіла, коли в Україні відновлять активну фазу реформи місцевого самоврядування

З наступного року в Україні відновлять активну фазу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що розпочалася у квітні 2014 року.

Утім, процеси децентралізації тривали навіть попри воєнний стан. Це пояснюється насамперед неймовірним людським капіталом – жителями громад, які об’єдналися заради розв’язання спільних питань місцевого значення, повірили, що вони можуть самостійно обстоювати свої інтереси, і їм це вдалося.

Про це в інтерв‘ю виданню “Голос України” заявила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, допомогло і створення дієвих адміністративних структур на місцевому рівні, які впоралися зі збільшеним обсягом послуг, що надавалися в тому числі й вимушеним переселенцям. Ідеться про повністю сформовані ЦНАПи, відділи соціального забезпечення тощо.

Втім, народна депутатка зазначила, що говорячи про місцеве самоврядування, необхідно повністю впровадити засади пропорційності та субсидіарності – управління за принципом «знизу вгору». А для цього необхідно врегулювати питання розподілу повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також — між різними рівнями самоврядних органів.

“Ідеться про оновлення закону про місцеве самоврядування, а також галузевого законодавства. Щоб повноцінно забезпечити реалізацію згаданого принципу субсидіарності, слід також впровадити механізм нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Тобто розглянути та прийняти законопроєкт № 4298 про місцеві державні адміністрації в частині створення органів префектурного типу”, – зауважила Олена Шуляк.

Вона нагадала – реформа децентралізації триватиме до 2027 року і має на меті створення спроможних, інклюзивних, прозорих та інтегрованих територіальних громад з достатніми обсягами фінансування.

“Серед пріоритетних напрямків у продовженні децентралізації – посилення участі організацій громадянського суспільства та громадських активістів у процесах вироблення рішень у громадах, вдосконалення реалізації прав громадян на участь у місцевому самоврядуванні, зокрема у контексті відбудови. Також — робота над розвитком та поширенням практик створення органів самоорганізації населення та багато іншого”, – підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, 7 листопада Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України презентувало дорожню карту реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Вона складається з більш ніж 30 важливих пунктів.

Зокрема, для створення спроможної територіальної громади слід визначити її критерії з урахуванням воєнних викликів та євроінтеграції, а також відновити місцеве самоврядування на деокупованих територіях. Крім цього, необхідно переглянути повноваження ОМС та органів виконавчої влади відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування і розробити концептуальні засади запровадження місцевої статистики, яка буде регулярно проводитись на основі зібраних верифікованих цифрових даних.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy