Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Шуляк розповіла, хто вже отримав нове житло в межах єВідновлення і на яку суму забронювали кошти на це за тиждень

  • 215
Шуляк розповіла, хто вже отримав нове житло в межах єВідновлення і на яку суму забронювали кошти на це за тиждень

За програмою єВідновлення реалізовано перший житловий сертифікат – нову домівку в обмін на знищене житло обрала сім‘я з Гостомеля, будинок яких знищений внаслідок російської збройної агресії. У нове помешкання сім‘я планує переїхати впродовж найближчого місяця. Водночас тільки за перший тиждень з моменту, коли власники знищеного житла почали бронювати кошти на придбання нового, таку можливість реалізували 400 сімей.

Про це повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

За її словами, можливість бронювати відповідні кошти з‘явилася у власників знищеного російською агресією житла 26 грудня і станом на 3 січня це зробили власники 400 житлових сертифікатів, сформованих раніше. Вона підкреслила – загалом на сьогодні сформовано 1844 сертифікати і якщо динаміка бронювання коштів громадянами збережеться, нове житло за програмою єВідновлення зможе незабаром придбати більшість власників сертифікатів.

“Подавати перші заяви українці, які втратили житло через повномасштабне вторгнення, почали подавати 1 серпня. Перші 500 сертифікатів для них було сформовано на початку листопада, а на початку грудня – перша тисяча сертифікатів. Тепер ми бачимо, що кошти по майже половині з них вже заброньовані. Поки що, це рекордні показники єВідновлення”, – додала вона.

Народна депутатка також повідомила, що загальна сума коштів, які українці вже встигли забронювати, складає майже 836 млн гривень, тобто громадяни забронювали вже чверть коштів, на які було сформовано сертифікатів.

Крім цього, Шуляк зазначила, що з середини листопада минулого року відбулося стрімке зростання кількості створених житлових сертифікатів – якщо станом на 6 листопада було сформовано перші 69 сертифікатів, то станом на 13 листопада їх було сформовано вже 153, а станом на 25 грудня – 227, тобто в 4 рази більше.

Також вона нагадала: для того щоб придбати нове житло власнику житлового сертифікату потрібно подати заяву на бронювання коштів для цього. Він може обрати нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринку, причому обирати нове житло громадяни можуть по всій території України, а не тільки там, де була розташована знищена квартира.

Скористатися житловим сертифікатом потрібно протягом 5 років з моменту отримання, причому житло, яке людина отримає за сертифікатом, протягом наступних 5 років не можна продавати.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy