Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Штрафи та в’язниця: Рада у першому читанні криміналізувала контрабанду

  • 12557
Штрафи та в’язниця: Рада у першому читанні криміналізувала контрабанду

На позачерговому засіданні парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів. За таке рішення проголосували 255 депутатів.

Розслідувати такі правопорушення буде Бюро економічної безпеки України. Якщо правопорушення вчинять службові особи – НАБУ.
Яке покарання пропонують запровадити народні депутати:

✅ Контрабанда товарів – штраф 170-340 тис. грн.

✅ Контрабанда підакцизних товарів – штраф 340-680 тис. грн або 3-6 років в’язниці.

✅ Недостовірне декларування товарів – штраф 170-289 тис.грн.

Представник Президента у парламенті та перший віцеспікер Руслан Стефанчук нагадав, що 15 листопада 2021 року буде 10 років, як в Україні декриміналізували контрабанду товарів та встановили адміністративну відповідальність за порушення митних правил.

Водночас за 2019-2020 рр. держмитслужба склала 2339 протоколів про порушення митних правил посадовими особами підприємств на суму 3,56 млрд грн.

«Зазначене свідчить, що адміністративно-правовий спосіб захисту суспільних відносин у сфері державного регулювання переміщення продукції та товарів через державний кордон України не є достатній. Відсутність кримінальної відповідальності за вказані дії немає дієвої ефективності у сфері боротьби з контрабандою та сприяє збільшенню рівня тіньової економіки», – зазначив він.

Руслан Стефанчук додав, що за розрахунками, через контрабанду держбюджет України недоотримує щорічно майже 300 млрд грн.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy