Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Шеринг авто, «прописка» онлайн, довідка про несудимість: нові послуги в Дії

  • 9027
Шеринг авто, «прописка» онлайн, довідка про несудимість: нові послуги в Дії

Зміна місця реєстрації онлайн, шеринг авто, автоматичний дозвіл на будівництво, довідка про несудимість у кілька кліків, онлайн продовження та припинення грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб, опитування.

Це одні з ключових послуг на порталі та у застосунку Дія, котрі сьогодні під час Diia Summit презентував Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Розповідаємо про кожну з них детальніше.

Шеринг авто в Дії

Пошерити техпаспорт із близькою людиною, яка користується вашим авто, відтепер можна у декілька кліків у застосунку Дія. Таким чином вона стає належним користувачем, має право на користування вашим авто та нестиме відповідальність за порушення ПДР.

«Заява подається за кілька кліків та обробляється до 10 хвилин», – додав Михайло Федоров.

Зміна місця реєстрації онлайн

Достатньо просто вказати адресу, за якою планує проживати людина, на порталі або в застосунку Дія та отримати підтвердження від власника житла.

«Запустили зміну місця реєстрації по всій Україні. Тепер кожен без жодних папірців і черг просто може вказати адресу, за якою планує проживати, на порталі або в застосунку Дія та отримати підтвердження від власника житла», – зазначив міністр.

Автоматичний дозвіл на будівництво

Раніше цю послугу можна було отримати на порталі Дія, але чекати на розгляд потрібно було упродовж 10 робочих днів. Відтепер вона надається автоматично, а результат замовник отримує одразу.

Нова послуга для ВПО: продовження грошової допомоги без зміни даних або її припинення онлайн

Не потрібно стояти у чергах, приносити стоси паперів, ходити по кабінетах чиновників. Щоб продовжити або припинити грошову допомогу, внутрішньо переміщеним особам достатньо буде зробити кілька кліків на порталі Дія.

Довідка про несудимість у кілька кліків

Отримати цю довідку відтепер можна онлайн. Як пояснили у Мінцифрі, це одна з найпопулярніших довідок серед українців. Її отримують близько 1 млн щороку. Наприклад, для військкоматів або для влаштування на роботу.

Опитування

Важлива послуга для розвитку електронної демократії в країні. Вона дасть можливість для спілкування держави з українцями, а це своєю чергою принесе цінний зворотний зв’язок. Опитування серед користувачів Дії допоможуть органам влади дізнатися думку суспільства з того чи іншого приводу, а команді — у розробці нових послуг.

Дія — це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний і людяний. Все дуже зручно та завжди під рукою у смартфоні.

На порталі можна отримати онлайн 72 державні послуги, а в оновленому мобільному застосунку — доступ до 13 своїх цифрових документів та 15 послуг. 

Серед документів: ID-картка та закордонний біометричний паспорт, студентський квиток, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, страховий поліс транспортного засобу, податковий номер (РНОКПП), свідоцтво про народження, довідка переселенця (ВПО), а також COVID-сертифікати.  Особливої уваги заслуговує революційна технологія Дія.Підпис — найзахищеніший електронний підпис просто у смартфоні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy