Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Щирість дітей із синдромом Дауна: Ірина Борзова про парламентську виставку «Сонячні професії»

  • 9163
Щирість дітей із синдромом Дауна: Ірина Борзова про парламентську виставку «Сонячні професії»

На третьому поверсі у будівлі Верховної Ради України відкрилася фотовиставка «Сонячні професії».

Героями проєкту стали 35 дітей із синдромом Дауна, які сфотографувалися із 30 зірковими експертами з різних професій. Це – теле- та радіоведучі, ресторатори, художники, актори, бізнес-тренери, маркетологи, журналісти, політики, лікарі, художники, співаки та інші зіркові особи.

Тим самим автори проєкту звертають увагу на поширену проблему в суспільстві – небажання навчати та надавати роботу людям із синдромом Дауна. Водночас хочуть продемонструвати прагнення сформувати в Україні законне та доступне право «сонячних» людей на професійне навчання та працевлаштування, самореалізацію та незалежність.

Проєкт реалізується за підтримки народної депутатки від «Слуги Народу» Ірини Борзової.

«Сонячні діти» приносять добро у цей світ. Але чи отримують своє законне право на професійне навчання та працевлаштування , самореалізацію та незалежність “сонячні” діти? На жаль, ні. Є реальна проблема соціуму із небажанням навчати та працевлаштовувати на роботу людей із синдромом Дауна», – зазначила Ірина Борзова на брифінгу в день відкриття фотовиставки.

Вона наголосила, що люди із синдромом Дауна мають такі ж прагнення, як і будь-хто інший – вчитись, працювати, спілкуватись, бути корисними суспільству.

«Ми покажемо соціуму, наскільки “сонячні діти” відкриті та щирі, надзвичайно добрі, талановиті та сприймають світ із позитивом й відкритістю, і, звісно, хочуть та можуть стати успішними в обраній професії», – розповіла народна депутатка від «Слуги Народу».

Ініціаторка проєкту, голова ГО «Вінниця даун Синдром» Марина Григорцева звернула увагу на якісну інклюзію як на вирішальний фактор в освіті та працевлаштуванні дітей.

«Є чимало прикладів того, що діти, закінчуючи школу, залишаються сидіти вдома. Тому що профучилища не беруть на навчання дітей із синдромом. Відповідно, діти не можуть здобути спеціальність та відповідні навички, щоб далі повноцінно працювати», – заявила вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy