Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ще прозоріше будівництво: в Україні відкрили відомості по спеціальному майновому праву

  • 275
Ще прозоріше будівництво: в Україні відкрили відомості по спеціальному майновому праву

Усі відомості про необхідні документи для реєстрації спеціального майнового права (СМП) відтепер відкрито на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Завдяки такому нововведенню кожен українець зможе перевірити майбутні обʼєкти нерухомості (МОНи), об’єкти незавершеного будівництва (ОНБ) та отримати всю інформацію про їхнє будівництво.

Про це розповіла очільниця комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Зокрема, на порталі можна буде дізнатись, чи є в об’єкта будівництва права на виконання будівельних робіт, проектна документація на будівництво, містобудівні умови та обмеження.

«Такі зміни є результатом реалізації нашого законопроєкту №5091, який був ухвалений парламентом і підписаний Президентом. Він впроваджує низку запобіжників, які захистять людей, що вклали гроші в будівництво квартири, від недоброчесних забудовників та забезпечує прозорість ринку первинного житла», – зауважила Олена Шуляк.

На порталі можна буде знайти інформацію про ОНБ та МОНи в таких розділах:

  • договір щодо організації та фінансування будівництва. Йдеться про розмежування права власності на об’єкти між девелопером і замовником, відомості про них та про права на об’єкти;
  • відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав. Це інформація про обʼєкти, які визначені, як гарантійна частка, а також відомості розмежування прав між замовниками будівництва, девелоперами, наявна можливість переглянути публічні відомості про проектну документацію, містобудівні умови та обмеження, технічні умови, номери земельних ділянок.
  • заява про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) – у цьому розділі користувач е-системи може ознайомитися з відомостями про замовників, номером проектної документації, містобудівних умов та обмежень, експертизою проектної документації, номером дозволу та рішенню по адресі, відомостей про гарантійну частку. Також за наявними посиланнями в документі можна перейти та детальніше подивитися публічну інформацію про них.

Як зауважила Олена Шуляк, наразі вже доступно 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. Заявники понад 60 об’єктів будівництва вже почали вносити відомості і створювати документи для реєстрації СМП.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy