Сергій Козир розповів, як ефективно боротись з незаконним будівництвом
- 6641
Збільшення штрафних санкцій та притягнення до кримінальної відповідальності – це зараз єдині ефективні методи боротьби з незаконним будівництвом в Україні.
Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу» Сергій Козир, коментуючи ухвалення в першому читанні законопроєкту №5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності в Україні.
«У нас нарешті з’явився шанс на повне викорінення таких понять як самочинне будівництво, будівництво в охоронних зонах, будівництво, яке шкодить здоров’ю людей та інших. Можу навести десятки прикладів, коли через корумпованість чиновників на різних рівнях та через відсутність реального покарання знищувались історико-культурні центри міст, руйнувались об’єкти, захоплювались землі рекреаційних зон під створення приватних готелів та пансіонатів. Коли пішохідні вулиці у центрах міст перетворювались на торговельні зони МАФів, а інвестори у будівництво власного житла залишались на вулиці без квартир та грошей», – сказав він.
Як зауважив Сергій Козир, у документі передбачається покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 3 років за підроблення документів, печаток, штампів, бланків чи їх збут.
«Працюючи головою Херсонської обласної державної адміністрації, мені не раз доводилось бачити документи, які викликали багато запитань та сумнівів, а підприємці, які володіли незаконними будовами, продовжували працювати, спираючись на них. Тепер, коли законопроєкт №5877 буде остаточно підтриманий Верховною Радою, покарання буде більш істотним, що неминуче призведе до припинення незаконного документообігу», – переконаний він.
Сергій Козир додав, що організація системи штрафних санкцій, при яких найбільші штрафи – до 950 прожиткових мінімумів – будуть отримувати будівельні компанії, які займаються об’єктами класів СС1 та СС2 (магазини, ТРЦ, багатоквартирні будинки), що змусить забудовників будувати чесно, з дотриманням усіх вимог та з чітким розумінням про безпеку наших громадян.
«Вважаю, що саме зараз, коли містобудівна реформа знаходиться на фінальному етапі, нам вкрай необхідно побудувати прозору систему. Впровадження цифровізації та електронного документообігу повинно вберегти наші землі від незаконної та самовільної забудови, а посилення відповідальності стане початком знищення схем у містобудуванні», – підсумував представник «Слуги Народу».