Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Сергій Колебошин: Понад 100 експертів працюють над трансформацією післявоєнної освіти

У Нацраді з відновлення України освітяни напрацьовують трансформацію системи освіти з врахуванням сьогоденних викликів. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій та один з кураторів цієї програми Сергій Колебошин.

«У нас шість тижнів, щоб напрацювати все те, що треба робити в галузі освіти та науки з врахуванням викликів, які постали під час війни, і з врахуванням руху держави до ЄС та сучасних трендів в освіті», – сказав депутат.

За його словами, доведеться переглянути систему освіти на всіх рівнях.

«У нас понад 1 тис. шкіл пошкоджено, декілька сотень – знищено. Треба не просто відбудувати, а оптимізувати цю освітню мережу. А мережа вищої освіти роздута, тож кількість має зменшуватись, якість – зростати, бо ми не зможемо конкурувати з європейськими вишами», – констатував Колебошин.

Він наголосив, що суттєвих змін також зазнає і професійна освіта.

«Є законопроєкт зі спрощення отримання професійної освіти, сподіваюся, найближчим часом парламент його ухвалить. Нам потрібні робітничі спеціальності, щоб відбудовувати країну», – зазначив депутат.

Він наголосив, що війна та післявоєнний період в освіті не означатиме того, що всіх будуть навчати виключно військовій справі.

«Дійсно, держзамовлення та зміст того, що вивчають, будемо переглядати. Зокрема це стосуватиметься сфери безпеки та допризовної підготовки. Звісно ж увагу приділять військовій освіті, але казати про те, що тільки вона буде пріоритетом, не варто», – підсумував Колебошин.