Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сергій Іонушас: Правоохоронні органі слідкуватимуть за цільовим використанням гумвантажів

  • 7628
Сергій Іонушас: Правоохоронні органі слідкуватимуть за цільовим використанням гумвантажів

Комітет з питань правоохоронної діяльності  розроблятиме законодавче підґрунтя задля встановлення повної та справедливої відповідальності за можливе нецільове використання вантажів гуманітарної допомоги, їх розподіл з метою отримання власного прибутку. А також для забезпечення роботи правоохоронних органів щодо виявлення, розкриття та розслідування злочинів вказаної категорії.

Про це повідомив  голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас під час виїзного засідання в Ужгороді за участі голови обласної цивільної адміністрації Віктора Микити.

«Президент повідомив, що профільні комітети ВРУ активно працюють над тим щоб гуманітарна допомога якнайшвидше потрапляла до українців. У цьому ракурсі правоохоронний комітет розробляє законодавче підґрунтя для того, щоб правоохоронні органі слідкували за неухильним цільовим використанням гуманітарних вантажів», – зазначив він.

Зокрема, перший заступник Голови Державної митної служби України Олександр Щуцький запропонував народним депутатам розглянути на найближчому засіданні ВРУ проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» реєстр. № 5420, який вже розглянутий комітетом та рекомендований для прийняття парламентом в цілому як закон.

На засіданні, члени комітету також заслухали інформацію про виконання завдань з постачання та розподілу гуманітарних вантажів в Україну та шляхів взаємодії Закарпатської ОВА з іноземними партнерами. Також на засіданні були розглянуті проблеми правозастосування у цій сфері, обговорені законодавчі ініціативи щодо посилення кримінальної відповідальності за можливе нецільове використання гуманітарної допомоги, у тому числі під час дії режиму воєнного стану.

Також учасники оглянули Закарпатський обласний гуманітарний хаб, дізналися про особливості прийому гумвантажів, їх транспортування на склад, сортування та відправлення в інші регіони України.

За час роботи гуманітарного хаба через цю локацію пройшло близько 6,5 тонн гуманітарної допомоги для військовослужбовців та цивільного населення, яке постраждало від збройної агресії РФ.

Присутні обговорили також механізми доправлення вантажів з країн Європи безпосередньо в Закарпатську область, зокрема і можливість запуску нових гуманітарних хабів у Словаччині та Угорщині. Це не тільки оптимізує логістику транспортування, а й дозволить суттєво збільшити обсяги допомоги для України.

У виїзному засіданні також взяли участь заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Максим Павлюк, заступник керівника Головного оперативного управління Державного бюро розслідування Євген Бочаров, перший заступник Голови Державної митної служби України Олександр Щуцький, начальник 94 прикордонного загону Західного регіонального управління Держприкордонслужби України Руслан Цапюк, голова Наглядової ради групи компаній «Єврокар» Олег Боярин.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy