Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сергій Іонушас: Повноваження військової поліції поширюватимуться лише на військових

  • 121
Сергій Іонушас: Повноваження військової поліції поширюватимуться лише на військових

Законопроєкт №6569-д про військову поліцію має ключове значення для Збройних сил України, які гостро потребують створення системи юстиції. Першим кроком до неї є саме військова поліція, яка буде першою та важливою складовою цілісної системи військової юстиції в Україні, яку ми маємо створити.

Про це повідомив один з авторів законопроєкту, голова Комітету  ВР з питань правоохоронної діяльності, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Сергій Іонушас.

Парламентар зауважив, що законопроєкт не стосується цивільних, повноваження військової поліції поширюватимуться лише на військовослужбовців Збройних Сил України.

«Військова поліція необхідна нашій державі для забезпечення правопорядку в Збройних Силах України. Важливо наголосити, що повноваження військової поліції поширюватимуться тільки на військовослужбовців ЗСУ та резервістів, які перебувають на зборах», – акцентував очільник комітету.

За його словами, створення інституту військової поліції не потребує видатків із бюджету, оскільки вона створюється на базі Військової служби правопорядку.

«Законопроєкт спрямований на захист життя, здоров’я, прав і законних інтересів військовослужбовців, а також  військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів. Військова поліція формується військовослужбовцями ЗСУ для забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту», – зазначив Сергій Іонушас.

Також, додав він, серед основних повноважень військової поліції:

– попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міністерстві оборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту

– провадження у справах про адміністративні правопорушення, та забезпечення виконання адміністративних стягнень та покарань за вчинення кримінального правопорушення;

– здійснення оперативно-розшукової діяльність та проведення окремих слідчих дій у випадках та на підставах, визначених законом;

– контроль за виконанням законодавства щодо безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань.

«Законопроєкт підтриманий Міністерством оборони та Генеральним штабом ЗСУ, що свідчить про його важливість», – наголосив Сергій Іонушас.

Нагадаємо: 19 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №6569-д про створення військової поліції.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy