Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сергій Бабак: Переселенці зможуть здобувати професійну освіту безоплатно

  • 826
Сергій Бабак: Переселенці зможуть здобувати професійну освіту безоплатно

В Україні створять можливості для оперативної підготовки робочих рук, які відбудовуватимуть нашу державу у воєнний час і післявоєнний час. Зокрема, переселенці у різних регіонах зможуть здобувати професійну освіту безоплатно.

Це передбачає законопроєкт № 7293 про розширення можливостей здобуття професійної освіти, який вчора парламент підтримав за основу.

«Ми намагаємось дати людям вибір. Усі охочі можуть пройти звичайну професійну підготовку. Або ж пройти підготовку за короткостроковими програмами без здобуття повної загальної середньої освіти. Тобто вже за рік можна буде швидко підготувати необхідних спеціалістів, які відновлюватимуть Україну», – пояснив голова комітету Сергій Бабак.

Цим законопроєктом ми передбачаємо, що перепідготовка чи підвищення кваліфікації фахівців може дофінансовуватись з держбюджету.

«Річ у тім, що зараз вся підготовка спеціалістів йде за регіональним замовленням. Тобто кожен регіон готує собі спеціалістів. Враховуючи велику кількість переселенців, регіональне замовлення не покриє всіх потреб. Але за новим законопроєктом переселенці зможуть отримати професійну освіту в тому регіоні, у якому вони перебувають. Держава дофінансує ці потреби», – пояснив народний депутат «Слуги Народу».

Таким чином, вступникам гарантують зарахування до закладів професійної освіти незалежно від реєстрації їхнього місця проживання.

Також здобувати професійну освіту можна буде без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти, яку можна буде здобути безоплатно в будь-який інший час впродовж життя за будь-якою формою здобуття освіти, додав Сергій Бабак.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy