Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сергій Бабак: Держзамовлення у закладах вищої освіти переорієнтується на потреби держави

  • 245
Сергій Бабак: Держзамовлення у закладах вищої освіти переорієнтується на потреби держави

Верховна Рада підтримала реформу фінансування вищої освіти у першому читанні (законопроєкт №10399). Передбачається, що держава збільшить держзамовлення на ті спеціальності, які потрібні в нинішніх умовах.

Про це розповів народний депутат «Слуги Народу», голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«Прийнятий законопроєкт змінює всю систему державного замовлення. Важливо, що кількість грошей на підготовку фахівців не змінюється. Однак держава буде замовляти ті професії, в яких вона або платить повністю заробітну плату, наприклад, учителі, медики, або є монополістом у наданні робочих місць, наприклад, «Укрзалізниця», атомна енергетика тощо. Третя група – це спеціальності, що потрібні для національної безпеки та оборони, або дефіцитні напрямки, як, приміром, специфічні інженерні спеціальності, українознавство та схожі малопомітні речі, що є насправді фундаментальні для держави. Тобто держзамовлення переорієнтується на потреби держави», – пояснив політик.

Таким чином, буде зменшено держзамовлення на тих фахівців, яких зараз на ринку праці занадто багато. Водночас певні бюджетні кошти, які звільняться через такі зміни, пропонується спрямувати на гранти обдарованим дітям.

«Якщо дитина, закінчуючи школу, здає ЗНО або НМТ на високий бал, то вона отримає певну кількість грошей. Наразі сума обговорюється в Кабміні, але її точно вистачить для того, щоби вступити в більшість закладів вищої освіти України на будь-яку спеціальність. Ті, хто набрав меншу кількість балів, отримають менше коштів. Ми зараз ще обговорюємо цей механізм. Така система грантів охопить набагато більше людей, ніж та кількість, що зараз охоплена держзамовленням», – розповів парламентарій.

Завдяки цій реформі може бути розв’язана ще одна проблема – працевлаштування студентів-бюджетників.

«Наприклад, ми замовляємо щороку близько 12,5 тис. учителів за держзамовленням, проте до професії доходять лише 18-19% із них. Це трагедія, бо держава витрачає шалені гроші на підготовку в таких масштабах. Тому ми хочемо дати гарантоване робоче місце після закінчення ЗВО тим дітям, які навчатимуться на держзамовленні. Важливо, щоб уже після другого курсу студенти розуміли, що вони продовжують навчатися на бюджеті, держава їм дає стипендію в розмірі мінімальної зарплати, щоб діти не думали про додатковий заробіток, а сконцентрувалися на професії», – наголосив народний депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy