Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Сергій Бабак: чому нам важливо навчати дітей з окупованих територій

Сергій Бабак: чому нам важливо навчати дітей з окупованих територій

Влада полегшила вступ до вишів мешканцям окупованих територій. Решта абітурієнтів від цього не постраждає, а Україна – лише виграє.

Влада полегшила вступ до вишів мешканцям окупованих територій. Решта абітурієнтів від цього не постраждає, а Україна – лише виграє.

В умовах карантину звичний режим випуску зі шкіл та вступу до вишів був би неможливим. Тому парламент відреагував на ситуацію. Зокрема, ми зробили необов’язковою державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО. Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, можуть здати ДПА за власним бажанням.

Ще одне важливе рішення – полегшення процедури вступу до українських вишів для мешканців окупованих територій Донбасу і Криму. Вступати вони зможуть без складання ЗНО, але на конкурсній основі за результатами вступних іспитів і в межах загальнонаціональної квоти. Цього року квота встановлена для таких абітурієнтів на рівні 2,5 тис. місць. Але кожен університет може встановити свою квоту на певну спеціальність в межах до 20%.

Україна не визнає атестати з окупованих територій. Тому абітурієнти мають звернутися до центрів «Донбас-Україна» або «Крим-Україна», звідки їх спрямують до прикріплених шкіл. Там вони складатимуть іспити з історії України, української мови та літератури. На їхній основі – отримають український атестат про повну загальну середню освіту, з яким мають право вступати до українських університетів.

Підкреслимо: діти з окупованих територій конкуруватимуть лише між собою, а не з іншими дітьми з України. І нікого з них не братимуть до закладів вищої освіти просто так. Окрім того, діти з окупованих територій, які закінчили 10 класів, зможуть безкоштовно навчатися впродовж року на підготовчих курсах при університетах, до яких бажають вступити. Вони отримають від держави матеріальну підтримку у вигляді стипендій. Після 10 класу такі діти зможуть переїхати на підконтрольну Києву територію, навчатися тут на підготовчих курсах, отримати повноцінний український атестат про повну загальну середню освіту, соціалізуватися і вступити до університету як внутрішньо переміщена особа. Діти та підлітки – це наш місток до окупованих територій. Вони найменше вражені російською пропагандою, а отже, дають нам шанс на реінтеграцію Криму і Донбасу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy