Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ринок землі почав роботу: три угоди за перший день

  • 5598
Ринок землі почав роботу: три угоди за перший день

У перший день скасування земельного мораторію зареєстрували три угоди продажу ділянок сільськогосподарського призначення, які раніше підпадали під мораторій. Про це під час години запитань до уряду повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«З 1 липня в Україні скасований мораторій на купівлю та продаж сільськогосподарських земель. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за 1 липня зареєстровані 3 угоди на право власності ділянок, які підпадали під мораторій», – заявив Роман Лещенко.

За його словами, землю продали дорожче за нормативну грошову оцінку, яка визначає мінімальну суму, нижче якої ділянку не можна придбати.

«Середня нормативна грошова оцінка землі становить близько 28 тис. грн. Наші аналітичні дані підтверджують, що вартість проданих ділянок близько 50 тис. грн за гектар», – повідомив міністр.
Він прогнозує, що вартість землі сільськогосподарського призначення буде зростати разом зі зростанням оренди.

«За нашими оцінкам зростання буде 7-10% щороку, оскільки українська земля недооцінена. Є й ринкові фактори, які впливають на зростання ціни, наприклад, рекордне зростання вартості сільськогосподарської продукції на світових ринках», – вважає Лещенко.

Водночас міністр порадив власникам землі не поспішати її продавати.

«Ми переконані, що земля є найкращім банківським депозитом, який буде постійно зростати в ціні й приносити додатковий дохід від орендної плати, оскільки лише за минулий рік оренда зросла на 16% і продовжує зростати», – констатував Лещенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy