Руслан Запаранюк: «Пріоритетним завданням залишається підтримка ЗСУ»
- 78
Чернівецька область – тиловий регіон, але, незважаючи на це, місцева команда «Слуги Народу» активно допомагає фронту. Про цей та інші напрями роботи розповідає очільник Чернівецької обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Руслан Запаранюк.
Якими є основні напрямки діяльності вашої організації у 2024 році?
Пріоритетним завданням залишається підтримка Збройних Сил України та інших військових формувань, які захищають нашу державу на передовій. Значну увагу приділяємо і питанню реабілітації військовослужбовців, підтримці ветеранів, членів їх сімей і родин загиблих захисників та захисниць України. Також важливе місце у нашій роботі посідає залучення інвестицій в регіон, підтримка ВПО, релокованого бізнесу, розвиток медичної галузі. Все це стосується зміцнення життєстійкості регіону і країни загалом в умовах війни.
Як обласна організація допомагає фронту, ветеранам, ВПО?
Партійний осередок на Буковині з перших днів повномасштабного вторгнення активно підтримує ЗСУ, зокрема буковинську 107 окрему бригаду Сил територіальної оборони. Не було жодного випадку, коли депутати нашої партії не підтримали рішення сесій місцевих рад щодо виділення коштів на потреби ЗСУ. Це десятки мільйонів гривень, сотні одиниць різної техніки. Депутати виступають з ініціативами на сесіях місцевих рад щодо виділення коштів на підтримку армії, ВПО, сімей військовослужбовців.
Назвіть проєкти, розроблені саме у вашій області, які могли б стати рольовими моделями для інших регіонів
На початку повномасштабного вторгнення члени партії, зокрема депутатка від «Слуги Народу» у Чернівецькій обласній раді Юлія Грицку-Андрієш, разом із іншими активними буковинцями ініціювала роботу гуманітарного хабу Help Ukraine Romania. Він займався транзитом гуманітарних та медичних вантажів з усього світу через Сірет, далі до Чернівців, а потім до українських громад, які найбільше постраждали від війни. Пізніше, коли транспорт з ЄС міг перетинати кордон України, хаб зосередив свою діяльність в Україні.
За весь час роботи логістичного центру в Сіреті було транзитом перевезено понад 5 тис. тон гуманітарних вантажів. Їх передали понад 122 прифронтовим громадам.
Ця ініціатива стала дуже успішною та повністю себе виправдала у найбільш кризовий період цієї війни, коли оперативно отримувати допомогу з-за кордону і доставляти її у саме пекло війни було дуже складно.
Інший проєкт стосується реабілітації військовослужбовців. Його ініціатором виступила Чернівецька ОВА, але активну підтримку в його реалізації надають депутати партії «Слуга Народу» у Чернівецькій області, зокрема депутат Чернівецької міської ради Олексій Просяний, депутатка Чернівецької обласної ради Юлія Грицку-Андрієш. Завдяки цьому він стає дедалі масштабнішим.
Проєкт називається «Мандротерапія». Його мета – це покращення фізичного і психічного здоров’я поранених військовослужбовців через туристичні походи – мандри. Звідси і назва − мандротерапія. У цьому проєкті взяли участь близько 100 військовослужбовців, які проходять реабілітацію на Буковині.
Для нас надзвичайно важливо те, що після проходження туристичного маршруту військові самі просять знову їх взяти на наступний похід. Це означає, що їм така форма реабілітації приносить задоволення, допомагає абстрагуватися та відновити свої сили. Тож вважаю, що це успішний проєкт, який інші регіони можуть наслідувати.
Чи долучається обласна організація до допомоги ВПО: забезпечення житлом, соціальні послуги, працевлаштування, дозвілля дітей?
На Буковині наразі зареєстровано 75,5 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. Тож їм однозначно потрібна наша підтримка і ми надаємо її із самого початку війни. До цього долучаються депутати партії на всіх рівнях у більшості громад області. Наприклад, під керівництвом депутата Чернівецької міської ради та лідера «ЗеМолодіжки» Чернівців Олександра Пікуліна небайдужі буковинці, серед яких були і інші представники партії та ЗеМолодіжки, допомагали переселенцям, які прибували до Чернівців. Зокрема, з пошуком місць тимчасового проживання, інтеграцією в життя місцевих громад Буковини. Зокрема, близько 100 юних спортсменів із тимчасово окупованих територій мали можливість безкоштовно тренуватись карате під керівництвом досвідчених тренерів.
Нині в цьому напрямі активно працює депутатка обласної ради від «Слуги Народу» Леся Палагнюк. Разом із обласною військовою адміністрацією, українськими та міжнародними організаціями вона повністю задіяна до допомоги ВПО, які прибувають на Буковину із регіонів, де тривають активні бойові дії.
Чи допомагає обласна організація в релокації підприємств?
На Буковині працює близько 80 релокованих підприємств, 30 з них вже повністю перереєструвалися у громадах Чернівецької області. Тож надання підтримки їм та новим підприємствам, які бажають релокуватися на Буковину, є одним із пріоритетних завдань, зокрема, для нашої партійної організації. Депутати місцевих рад Буковини від партії «Слуга Народу» ініціюють та підтримують рішення сесій, які стосуються, наприклад, пільгових умов оренди комунальних приміщень для релокованих підприємств. Особливу увагу цьому питанню приділяють депутати обласної ради від партії «Слуга Народу», зокрема Володимир Жаровський, Іван Семенюк, Андрій Маковей.
Тобто, в цьому аспекті ведеться комплексна робота. Однак, варто зазначити, що стосовно релокації підприємств у посиленому режимі та найбільше працює обласна військова адміністрація, яка розв’язує практично усі проблеми, які постають перед підприємствами, котрі вирішили перемістити свої виробництва на територію Чернівецької області. Тож наша партійна команда виконує радше допоміжну роль.
Як працює в області міжрегіональне співробітництво із зарубіжними партнерами? Наведіть приклади конкретних проєктів.
Чернівецька область є прикордонною, тому на її теренах вже реалізовано та реалізується чимало проєктів, пов’язаних з міжрегіональним співробітництвом. Втім, це прерогатива і завдання саме органів державної влади і місцевого самоврядування, а не партійних організацій. Але депутати партії «Слуга Народу», звісно, беруть активну участь у розбудові міжнародної і транскордонної співпраці.
Посилено у цьому напрямі працюють перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор від партії «Слуга Народу», голова фракції нашої партії у Чернівецькій обласній раді Юлія Грицку-Андрієш. Зокрема у грудні 2022 року за ініціативи Миколи Гуйтора і Юлії Грицку-Андрієш були зібрані дитячі книги та підручники української мовою та передані українським біженцям в місті Сучава, Румунія.
Проводиться постійна робота з залученням нових партнерів до підтримки України. Наразі ведуться переговори про підписання угоди між румунською Повітовою радою Клуж-Напока та Чернівецькою обласною радою та Чернівецькою обласною державною адміністрацією, яку так само відстоює Юлія Грицку-Андрієш.
Розроблено більше 10 проєктів транскордонного співробітництва для підтримки соціальної сфери, навантаження на яку зросло після прибуття ВПО до області.
Міжнародна організація Save the Children провела ремонт на одному з поверхів Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні. За допомогою міжнародних організацій проведено ремонтні роботи в Лікарні швидкої медичної допомоги. Закуплено медичне обладнання для допомоги як військовим так і цивільним.
Також наші депутати беруть активну участь у написанні та реалізації транскордонних проєктів, зокрема, щодо розвитку пунктів пропуску між Україною та Румунією.