Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук розповів, які питання виноситимуть на місцеві референдуми

  • 1368
Руслан Стефанчук розповів, які питання виноситимуть на місцеві референдуми

На місцеві референдуми виноситимуться тільки ті питання, які належать до компетенції місцевої влади.

Про це сказав перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, коментуючи засідання Робочої групи з розробки проєктів законів з питань народовладдя, де вперше було презентовано концепцію відповідного документа.

«На місцевий референдум можуть виноситися питання, які стосуються адміністративно-господарської функції органів місцевого самоврядування. Наприклад, ведення господарства, доцільність будівництва того чи іншого об’єкта, пам’ятників, перейменування вулиць тощо. Не може бути предметом референдуму відділення, розділення, об’єднання території, надання автономії місту чи області. Це наша принципова позиція», – зазначив він.

Наразі представники громадянського суспільства, серед яких Центр політико-правових досліджень, Реанімаційний пакет реформ, Громадянська мережа «ОПОРА» та інші експерти, які професійно займаються цим питанням, презентують концепцію документа.
За словами Руслана Стефанчука, наступного тижня відбудеться ще одне засідання, а за місяць – два можна говорити про повноцінну та узгоджену редакцію. В законопроєкті детально будуть прописані предмет та види референдуму та суб’єкти, які можуть ініціювати його проведення.

Попередньо зазначається, що фінансування опитування відбуватиметься за кошти місцевих бюджетів.

«Була пропозиція, щоб частково фінансувати з державного бюджету, але ж ми розуміємо, що пересторогою цього є те, що перед виборами ми будемо бачити парад місцевих референдумів за рахунок державного бюджету. А це недопустимо. Нам потрібно, щоб люди самі вирішували, чи є в них можливість провести референдум, чи ні з точки зору місцевого бюджетування», – пояснив політик.

Також у концепції буде закладена можливість накласти «вето громади» на рішення місцевої влади на референдумі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy