Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук розповів, для чого Україні Великий Герб

  • 10643
Руслан Стефанчук розповів, для чого Україні Великий Герб

Для чого Україні Великий Герб, чому на ньому корона, якщо Україна не монархія, та чи витіснить він тризуб?

Перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук дав відповіді на головні питання навколо ухвалення президентського законопроєкту «Про великий Державний Герб України», який сьогодні ухвалено у першому читанні.

«Великою честю для мене є представляти цей законопроєкт у парламенті України саме у день 30-ї річниці незалежності України. Водночас це і велика відповідальність. Адже сьогодні на моєму місці доповідачем мав бути перший Президент України, один із тих, хто подарував нам незалежність – Леонід Кравчук. Однак за станом здоров’я він не зміг бути присутнім. Передаю йому глибоку повагу та бажаю якнайшвидшого одужання. Леонід Макарович завжди переймався тим, що за 25 років ми так і не виконали вимогу ст. 20 Конституції України та не прийняли Великий Державний Герб. Ухвалення цього закону стане святковим подарунком нашій країні, який покликаний закрити гештальт щодо її державних символів, – сказав він.

Тож розглянемо основні питання, пов’язані з цим документом.

Для чого нам Великий Державний Герб?

Наявність Великого Державного Герба – це пряма вимога ст. 20 Конституції України.

Може, зробимо Тризуб нашим Великим Державним Гербом?

Відповідно до ст. 20 Конституції України, Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького.

Так давайте змінимо статтю 20 Конституції України?

Оскільки ст. 20 міститься в першому розділі Конституції України, то для її зміни потрібно проводити всеукраїнський референдум. Вартість одного референдуму – орієнтовно 2 млрд грн.

Положення про Великий Державний Герб стали результатом компромісу з комуністами?

Вся Конституція України – це система компромісів. Якби їх не було, за Конституцію б не проголосували 315 народних депутатів. І тому нам сьогодні треба не сперечатись, а виконувати положення основного закону України.

Чи відповідає проєкт Великого Герба вимогам геральдики?

На жаль, інколи конкурси на Великий Герб нагадували «міжсобойчики» серед геральдистів. Одні творили, інші критикували. Хтось намагався просунути в конкурсі своїх. Внаслідок одвічних суперечок у нас досі немає Великого Герба. Тому пропонується той герб, який усталений у свідомості українців та здатен виконувати його функції.

Чому на Великому Гербі корона, якщо Україна не монархія?

Звісно, Україна не монархія, а республіка. Тому над Великим Гербом розміщена не монархічна корона, а зображення великокняжого вінця Ярослава Мудрого.

Великий Герб витіснить Тризуб?

Тризуб був, є та залишатиметься головним гербом нашої країни. Це наша державотворча, історична та культурна спадщина. Застосування Великого Герба в законі буде обмежене лише виключними випадками, зокрема на державних печатках, на символах Президента України, на фасаді основних державних інституцій та за рішенням Національного банку України на грошових знаках.

Хіба Великий Герб об’єднує?

Цей варіант Великого Герба – один із найбільш єднальних та усталених. Адже він отримав найбільшу підтримку серед членів робочої групи в парламенті. Розроблений він у часи, коли Юлія Тимошенко була прем’єр-міністром України. У статусі Великого Герба він використовувався для оздоблення кабінету президента України, починаючи від Віктора Ющенка, Петра Порошенка й досі. Вже майже 15 років він друкується на різній сувенірній продукції та великих зауважень не мав. Все решта – політичні маніпуляції.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy