Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук: Референдум має вирішувати проблеми та не спричинити розколу в суспільстві

  • 5676
Руслан Стефанчук: Референдум має вирішувати проблеми та не спричинити розколу в суспільстві

Ухвалений закон про референдум містить низку запобіжників, які не дозволять винести на обговорення питання, що суперечать Конституції України, а також фундаментальним правам людини та громадянина. На цьому в інтерв’ю Інтерфакс-Україна наголосив перший заступник голови Верховної Ради та представника Президента в парламенті Руслан Стефанчук.

«Ми виключили питання, які можуть призвести до порушення територіальної цілісності та втрати суверенітету, а також ті, що за Конституцією покладаються на інші органи», – зазначив він.

Руслан Стефанчук додав, що у законі також є фінансові та організаційні запобіжники. Зокрема, підписуючи ініціативу, винесену на всеукраїнський референдум, українці повинні розуміти, що вартість одного референдуму – орієнтовно 2 млрд грн.

«До того ж ми вважаємо, що на всеукраїнський референдум повинні виноситися важливі питання для держави, і тому явка повинна становити понад 50%, інакше – це не може бути легітимно ухваленим рішенням», – заявив він.

Перший віце-спікер розповів, що ідеалом вважає референдум 1 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України. Адже він об’єднав націю, дав можливість на політичній карті світу з’явитися незалежній державі.

«Ми маємо говорити про те, що референдум, з одного боку, має передбачати вирішення певної проблеми, яка існує, а з іншого – не спричинити розколу в суспільстві. Всеукраїнський референдум – це не лише про можливість ухвалити рішення, а й про необхідність нести відповідальність за нього», – сказав Руслан Стефанчук.

Він додав, що цю ідею також влада намагається втілити і на місцевих рівнях, розробляючи законопроєкт про місцевий референдум.

Руслан Стефанчук нагадав, що законопроєкт про всеукраїнський референдум був одним з перших серед програмних обіцянок Президента. Документ отримав позитивні висновки Венеційської комісії. Його нардепи підтримали 26 січня, а 17 лютого підписав спікер парламенту та спрямував до Президента України.

Він вважає, що найближчим часом глава держави завізує законопроєкт. Нинішня затримка пов’язана з внутрішніми процедурами погодження в Офісі Президента. Адже це складний документ, що наповнить ст. 5 Конституції реальним змістом.

«Права заветувати вже немає. Воно завершилося на 15-й день. А тому є лише один варіант – цей законопроєкт буде підписаний. Сподіваюся, що це відбудеться найближчим часом, і він буде опублікований, а українці отримають абсолютно логічний і правильний механізм реалізації свого права на управління державою через всеукраїнський референдум», – наголосив перший заступник голови Верховної Ради.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy