Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук пропонує модернізувати «підприємницьке» законодавство

  • 10135
Руслан Стефанчук пропонує модернізувати «підприємницьке» законодавство

Навести лад у підприємницькій діяльності та нарешті запровадити цивілізовану систему речових прав. Усе це дозволить зробити законопроєкт «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (№ 6013), який ініціював перший віцеспікер Руслан Стефанчук.

Він пояснив, що за наполяганням певних груп був ухвалений Господарський кодекс України, що за цей час перетворився на систему бланкетних норм та приписів, а також зберіг пострадянські «повне господарське відання» та «оперативне управління». Про необхідність наведення ладу з цих питань говорять упродовж усього періоду існування кодексу, пояснив політик.

«Законопроєкт № 6013 – це механізм, що допоможе правильно та безболісно навести порядок у сфері підприємницької діяльності, уніфікувати організаційно-правові форми юридичних осіб, запровадити цивілізовані правові режими на майно, відмовившись від совкових анахронізмів, таких як «повне господарське відання» та «оперативне управління», яких немає в цивілізованому світі, запропонувавши натомість цивілізовану систему речових прав», – сказав Руслан Стефанчук.

Передбачає запровадження перехідного періоду на 7 років для поступового перетворення «підприємств» на традиційні форми господарських товариств. При цьому буде дотримано принцип співмірного та передбачуваного втручання в права засновників таких юридичних осіб.

«Крім цього, ми врешті-решт відкриваємо шлях для приведення всього цивільного обігу до європейських норм та зможемо осучаснити Цивільний кодекс України. Запровадження такого механізму – це не просто спрощення та уніфікація регулювання, це визначеність правозастосування для всіх. І бізнес, і держава лише виграють від модернізації «підприємницького» законодавства», – наголосив перший віцеспікер парламенту.

Руслан Стефанчук також розвіяв міфи навколо закону. По-перше, скасовуючи Господарський кодекс, ніхто не буде скасовувати спеціальне законодавство у сфері підприємницької діяльності. По-друге, ніхто не скорочуватиме систему господарських судів. По-третє, ніхто не закриватиме кафедри господарського (підприємницького) права на юридичних факультетах, вони й надалі працюватимуть.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy