Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук про Великий герб України: що передбачає новий законопроєкт

  • 5996
Руслан Стефанчук про Великий герб України: що передбачає новий законопроєкт

В Україні на законодавчому рівні буде затверджено великий Державний Герб України. Що на ньому буде зображено і як саме його використовуватимуть? А головне – чому це важливо, розповідає перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Для чого Президент вносить цей законопроєкт? Яка його мета?

Сьогодні під час урочистого засідання Верховної Ради Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вносить невідкладний законопроєкт про Великий Державний Герб України.  І дуже символічно, що це сталося саме в день 25-річчя Конституції України.

Це вкрай важливий документ. Уперше за багато років ми врегульовуємо питання опису, порядку використання та правового захисту нашого Великого Державного Герба України.

Володимир Зеленський правильно зауважив, що після затвердження 28 червня 1996 року Конституції українська мова отримала статус єдиної державної мови, а гривня – статус національної валюти. Але Великий Державний Герб, який передбачений основним законом, досі незатверджений.

Дійсно, на найвищому законодавчому рівні були закріплені державні символи: синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн «Ще не вмерла України». Всі ці роки існує тільки одне незакрите питання. Єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією і якого досі не існує. Це Великий Герб України. Тож поставити крапку у рік 30-ліття незалежності і 25-ліття Конституції потрібно.

Що буде на ньому зображено?

Усі основні елементи Державного Герба України визначені в його описі відповідно до Конституції. Головним елементом Великого Державного Герба України є знак Княжої Держави Володимира Великого (Малий Державний Герб України) золотого кольору. Він розміщений на синьому п’ятисторонньому щиті із заокругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою. А над щитом – зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого та пурпурово-золотого намету у вигляді рослинного орнаменту.

Щит тримають: з лівого боку – лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого – воїн-козак із рушницею (герб війська Запорізького). Під щитом – стрічка із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, а під стрічкою – два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини пурпурового кольору зі стилізованим листям пурпурово-золотого кольору.

Також там буде зображення лева та воїна-козака, виконані золотим кольором з елементами пурпурового.

За яких обставин і хто його використовуватиме?

В законі передбачені випадки використання. Насамперед на офіційних символах Президента України; на Великій Державній Печатці України та печатках Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду; на фасаді будівлі резиденції Президента України у столиці України – місті Києві та фасадах будівель Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду; у залі засідань Верховної Ради України. А також на грошових знаках України за рішенням Національного банку України.

Наскільки актуальним є сьогодні питання визначення Великого Герба?

Слід розуміти, що йдеться не лише про формальне виконання вимог статті 92 Конституції України. А в цих вимогах йдеться про те, що питання порядку використання і захисту державних символів мають бути врегульовані законом.

Законодавче врегулювання питання державних символів для України, як і для будь-якої держави, вкрай важливе. Це питання історичних основ державності, зв’язок понад тисячолітньої історії країни з сучасністю. Також, ми вважаємо, патріотичне виховання молодого покоління громадян нашої країни має відбуватись на шанобливому ставленні до здобутків у розбудові державності України та державних символів, які цю історію відображають.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy