Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук про плани Верховної Ради на 2022 рік

Руслан Стефанчук про плани Верховної Ради на 2022 рік

Серед пріоритетів роботи Верховної Ради на 2022 рік – посилення народовладдя, реформа СБУ, пенсійна реформа та містобудування. Детальніше про всі важливі зміни та нові законопроєкти розповів Голова ВРУ Руслан Стефанчук.

Одним із основних пріоритетів у законодавчій роботі парламенту на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка Президента України Володимира Зеленського. 28 січня наступного року ми маємо отримати попередній висновок щодо законопроєкту про місцевий референдум. Вкрай важливо, щоб документ став взірцевим законом та дійсно ефективним механізмом реалізації прямої демократії на місцевому рівні. Очікую, що десь на початку наступної сесії ми зможемо розглянути цей документ на пленарному засіданні.

Також паралельно напрацьовуємо цілу низку законопроєктів про народовладдя в інших сферах. Зокрема про суд присяжних, про мирові суди, які вирішуватимуть незначні спори, про колективні позови.

В пріоритеті завершити реформу містобудування. В її основу закладено три кити: цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах №5655 та №5877, які вже пройшли перше читання і в наступному році повинні бути ухвалені в цілому. Ми маємо назавжди ліквідувати підґрунтя корупції у будівельному секторі.

Не менш важливо реформувати Службу безпеки України. Це серйозне зобов’язання, яке залишилося в України перед міжнародними партнерами. І це зобов’язання має бути виконане на початку наступного року. Тому що СБУ повинна виконувати тільки притаманні їй функції й не займатися питаннями економіки, тиском на бізнес тощо.

Крім того, на початку наступного року Верховна Рада повинна зайнятися пенсійною реформою. Наша ціль – забезпечити гідною пенсією кожного, хто сьогодні працює. А також сформувати великий ресурс для інвестицій. Для цього ми розглянемо законопроєкти щодо запровадження другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення в країні. Та система, яка існує зараз, не відповідає нинішнім реаліям і не дозволяє забезпечити своє майбутнє.

Також ми маємо завершити реформу децентралізації. Для завершення процесу децентралізації необхідне внесення змін до Конституції України. У парламенті створена робоча група, яка працюватиме над удосконаленням конституційних засад здійснення місцевого самоврядування відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування. Завершення реформи децентралізації має підсилити гарантії спроможності громад та розв’язати ті проблеми, які турбують кожну людину.

Нині ми обговорюємо і запроваджуємо концепцію відкритості парламенту України. Це має бути не закритий клуб, а відкритий законодавчий орган, де приймаються найважливіші рішення. Однією зі складових такої відкритості є зовнішня міжнародна відкритість. Вже з 1 січня 2022 року на сайті парламенту України з’явиться 181 автентично перекладений законодавчий акт англійською мовою. Це ті законодавчі акти, які необхідні для наших інвесторів.

На порядку денному і питання технологічного оновлення зали Верховної Ради України. Зараз ми працюємо над змінами законодавства щодо парламентського права, які передбачатимуть у тому числі й питання, пов’язані з технічним забезпеченням парламенту. Складно працювати на комп’ютерах 2002 року випуску. Безперечно, ми будемо з цим щось робити. Також хочемо технічно переобладнати залу засідань Верховної Ради, але розуміємо, що це можна зробити тільки під час тривалого канікулярного періоду.

Парламент України може повернутися до питання запровадження дистанційного голосування вже після Нового року. Зараз продовжуємо роботу над цим законопроєктом. Адже нині не існує варіанту, щоб у разі небезпеки (пандемії, агресії РФ) негайно зібратися й ухвалити важливе для держави рішення. Саме тому вважаю, що такий важливий запобіжник як дистанційне голосування повинен існувати у Верховній Раді України.

Новації торкнуться й сайту Верховної Ради, а також триває розробка застосунку «Рада» для смартфонів. Окремо будемо працювати над створенням дослідницько-аналітичної служби. Бо всі законопроєкти, які потрапляють до парламенту, мають бути максимально якісними.

Підсумовуючи, зауважу, що є ще дуже багато планів, які потрібно втілити. Парламент разом з Президентом та урядом України готові й надалі спільно працювати, щоб наша країна стала могутньою, заможною та незалежною, державою злагоди та справедливості!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy