Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук про підсумки 2021 року: Що вдалося парламенту

Руслан Стефанчук про підсумки 2021 року: Що вдалося парламенту

Підтримка вітчизняного виробника, стимули для роботи індустріальних парків, створення якісних адміністративних та електронних послуг в Україні, розвантаження судів, підтримка військових і своєчасне ухвалення проєкту Державного бюджету. Цей рік дійсно був успішним і продуктивним – Верховна Рада ухвалила багато важливих для розвитку країни та українців законопроєктів.
На які закони українці чекали роками і що таки вдалось змінити народним депутатам? Про все це розповідає Голова парламенту Руслан Стефанчук.

Рік, що минає, був досить успішним для парламенту України. Нам вдалося ухвалити закони, на які український народ чекав понад 20 років.

Насамперед хочеться згадати закон про локалізацію, на який очікували сотні українських підприємств. Нарешті Україна бореться за свої права на власний ринок, особисті інтереси та вітчизняних виробників. Ми зможемо створити нові робочі місця і зберегти наших фахівців у рідній країні.

Тож вже з наступного року імпортні товари, придбані за державний або комунальний кошт, повинні будуть містити українську складову. Кожен іноземний постачальник має забезпечити наявність місцевої складової, якщо буде розміщувати виробництво в Україні. Інший варіант – купувати українські комплектуючі або замовляти виробничі операції в Україні.

Вдалось парламенту підтримати і податкові стимули для індустріальних парків. Звільнення від податку на прибуток на 10 років, можливість ввозити устаткування для виробництва без митних платежів, право місцевій раді в односторонньому порядку встановлювати розмір податку на землю – усе це сприятиме кращій роботі індустріальних парків, вони не матимуть жодних перешкод для розвитку.

У перспективі це шлях до залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво.

До того ж Верховна Рада нарешті ухвалила закон про адміністративну процедуру. Це питання стояло на порядку денному 22 роки. Його цінність полягає в тому, що кожен українець матиме однакові права під час взаємодії з державою, без зайвої бюрократії, на основі стандартів ЄС. Цього року ми прийняли й закон про публічні електронні реєстри, який дасть поштовх до створення якісних адміністративних та електронних послуг в Україні.

Понад 20 років в нашій країні відбувалися розмови про необхідність розвантаження судів та запровадження альтернативних методів вирішення суперечок. І ось нарешті закон про медіацію прийнято. Це надзвичайно важливий документ, що дозволить вирішити суперечки, не звертаючись до суду. Він запроваджує та врегульовує статус медіатора, за допомогою якого сторони можуть врегулювати конфлікт чи суперечку шляхом переговорів.

Без сумнівів, важливим кроком стала деолігархізація. Запропонований відповідним законопроєктом механізм змінив реалії української політики. Я абсолютно переконаний, що великий бізнес повинен бути в Україні, але він має займатися бізнесом, чесно сплачувати податки, створювати робочі місця, а не формувати українське політичне майбутнє.

Зважаючи на кількість хворих в Україні на коронавірус, парламент приймав важливі рішення, пов’язані із боротьбою з пандемією. Щоб покрити критичну потребу опорних закладів у незалежних джерелах кисню, ми збільшили видатки на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій. Також ми врегулювали питання соцзахисту постраждалих від COVID-19 медпрацівників.

Великою честю та гордістю для нас є ухвалення нинішнім скликанням парламенту закону про службу військового капеланства. Підтримка наших священнослужителів-добровольців, що з перших днів і до сьогодні на передовій – важливе питання. Це крок назустріч НАТО, посилення обороноздатності нашої держави та ефективності служіння. Це й історична можливість продовжити процес декомунізації нашої армії та перейняти понад 200-річний успішний досвід США, Великої Британії, Франції та більшості країн-членів НАТО.

Також ми надали можливість воїнам, які захищали цілісність України, отримати громадянство за спрощеною процедурою, ухваливши відповідний закон. Цей абсолютно виважений і логічний крок є подякою нашим захисникам і захисницям за значний внесок у захист територіальної цілісності й недоторканності України.

І не можна не згадати про те, що не під ялиночку, а своєчасно та за повною процедурою ми ухвалили Держбюджет на 2022 рік. Визначили чіткі пріоритети: вчителі, військові, медики, децентралізація, діджиталізація, деолігархізація та розвиток країни. Тож Україна готова переходити в новий фінансовий рік!

Це далеко не всі перемоги, але попереду ще багато роботи. І ми до неї готові!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy