Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук: Місцевий референдум – запорука вирішення проблем на місцях

  • 11012
Руслан Стефанчук: Місцевий референдум – запорука вирішення проблем на місцях

Застосування такого ефективного інструменту впливу на рішення влади як референдум має стати запорукою вирішення найбільш актуальних проблем місцевого значення.

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який разом із народними депутатами зареєстрував у Верховній Раді України законопроєкт «Про місцевий референдум».

«З часу втрати у 2012 році чинності закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» в системі національного законодавства України інститут місцевого референдуму представлений фрагментарно — згадується лише в окремих законодавчих актах, а щодо процедурних аспектів утворився правовий вакуум. З огляду на це виникла нагальна потреба в комплексному правовому регулюванні питань підготовки і проведення місцевого референдуму та ухваленні спеціального закону з урахуванням вітчизняного досвіду, на основі міжнародних стандартів демократичних процедур», — наголосив він.

За словами першого віцеспікера, необхідність законодавчого врегулювання проведення місцевого референдуму визначена й передвиборчою програмою Президента України Володимира Зеленського «Народовладдя через референдуми». У ній передбачено розробку законодавчого механізму. Відповідно до нього український народ має формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії.

Зазначимо, що над розробкою законопроєкту «Про місцевий референдум» працювала робоча група з питань розробки законопроєктів у сфері народовладдя, народні депутати України, представники міністерств, громадських організацій і науковці.

«Під час його підготовки ми намагалися врахувати думку кожного. Тому перед реєстрацією на сайті Верховної Ради України законопроєкт «Про місцевий референдум» був винесений на громадське обговорення. Ми отримали безліч відгуків, пропозицій, на основі яких вдосконалили напрацьоване й запропонували народу дієвий механізм безпосереднього впливу на місцеву владу», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Законопроєкт «Про місцевий референдум», у разі його прийняття, створить законодавчу базу організації та проведення місцевого референдуму як однієї з форм реалізації місцевого самоврядування й локальної демократії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy