Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Руслан Стефанчук: Деолігархізація – це перший крок для побудови рівноправного суспільства

  • 5754
Руслан Стефанчук: Деолігархізація – це перший крок для побудови рівноправного суспільства

Законопроєкт про олігархів – це лише перший крок на шляху побудови в Україні правил, за якими всі українці будуть рівними перед законом і судом.

Про це наголосив перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук під час форуму «Україна 30. Економіка без олігархів».

Він зауважив, що цей документ спрямований не тільки проти олігархів, а й проти їхнього оточення – людей, які створювали олігархам комфортні умови життя (забезпечували проходження питань в судах, парламенті, виконавчій владі).

«Важливо позбавитись від впливу на політику та медіапростір, змусити олігархів діяти відповідно до правил антитрастового ринку. І витрачати свої ресурси не на ринок політичних партій, а на примноження власного бізнесу і сплату податків», – сказав політик.

Серед важливих механізмів досягнення цієї мети – відкритість.

«Якщо маєш контакти з олігархом, повинен публічно оприлюднити факт контакту, повідомити про зміст перемовин тощо. Якщо потрапив у реєстр олігархів, маєш подавати щорічну декларацію, обмежити політичну та медійну діяльності. Важливий елемент, цим законом ми спонукаємо до того, щоб люди перестали бути олігархами. Вони можуть позбутися активів, впливу на політичну складову і займатися своїм великим бізнесом», – пояснив Руслан Стефанчук.

Законопроєкт внесений до ради першим, але також розробляються подальші зміни, пов’язані з антитрастовим законодавством, із законодавством щодо заборони впливу на ЗМІ, про політичні партії, про лобізм, адвокацію, а також низка інших.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy