Рух «Зе!Жінки»: рівні можливості та збільшення представництва жінок у політиці
- 6837
В історії партії «Слуга Народу» починається нова важлива сторінка – рух Зе!Жінки, який працюватиме над реалізацією політики рівності чоловіків та жінок, а також збільшення представництва жінок у політиці.
Про це заявила ініціаторка руху, народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна.
«Зе!Жінки об’єднує депутаток парламенту, місцевих рад і кандидаток, які не обрані депутатками, але підтримують партію і є активними, а також прихильниць партії», – зазначила вона.
Як пояснила Марина Бардіна, ключовими в русі є рівні можливості для всіх, компетентність та професійність. Рух створено з метою, по-перше, проводити внутрішню партійну діяльність, а також реалізувати національну і місцеву політику рівних можливостей. Внутрішня діяльність – це взаємопідтримка, мотивація лідерства, обмін досвідом, професійне зростання через тренінги.
На національному та місцевому рівнях – впровадження політики гендерної рівності шляхом виконання національних стратегій, законодавчого регулювання, рішень органів місцевого самоврядування.
Водночас, додала ініціаторка руху, створюються депутатські групи в місцевих радах, які опікуються питаннями рівності.
«Україна, насправді, на початку руху до збільшення представництва жінок у політиці. Вперше за роки незалежності у нашому парламенті найбільша кількість жінок. У партії 22% жінок, і в нас буде шанс покращувати показники. Щодо місцевих рад, то у зв’язку з ухваленням вже нашим скликанням Виборчого кодексу, де передбачена 40% квота для жінок або чоловіків, кількість жіночого представництва в місцевих радах збільшилась, подекуди вдвічі, зокрема в обласних радах. На місцях представництво жінок «Слуги Народу» – 40%», – зауважила Марина Бардіна.
Окрім того, вона нагадала про велику програму «Партнерство Біарріц», ініційовану першою леді Оленою Зеленською, що наразі є урядовою. Це ініціатива країн G7, до якої Україна приєдналась минулого року.
Так, уряд визначив напрями, за якими Україна працюватиме у наступні роки: безбар’єрний публічний простір, запобігання насильству, економічна рівність, реформа відпусток по догляду за дитиною, навчання дітей принципам рівності.