Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Рух «Зе!Жінки»: рівні можливості та збільшення представництва жінок у політиці

  • 6741
Рух «Зе!Жінки»: рівні можливості та збільшення представництва жінок у політиці

В історії партії «Слуга Народу» починається нова важлива сторінка – рух Зе!Жінки, який працюватиме над реалізацією політики рівності чоловіків та жінок, а також збільшення представництва жінок у політиці.

Про це заявила ініціаторка руху, народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна.

«Зе!Жінки об’єднує депутаток парламенту, місцевих рад і кандидаток, які не обрані депутатками, але підтримують партію і є активними, а також прихильниць партії», – зазначила вона.

Як пояснила Марина Бардіна, ключовими в русі є рівні можливості для всіх, компетентність та професійність. Рух створено з метою, по-перше, проводити внутрішню партійну діяльність, а також реалізувати національну і місцеву політику рівних можливостей. Внутрішня діяльність – це взаємопідтримка, мотивація лідерства, обмін досвідом, професійне зростання через тренінги.

На національному та місцевому рівнях – впровадження політики гендерної рівності шляхом виконання національних стратегій, законодавчого регулювання, рішень органів місцевого самоврядування.

Водночас, додала ініціаторка руху, створюються депутатські групи в місцевих радах, які опікуються питаннями рівності.

«Україна, насправді, на початку руху до збільшення представництва жінок у політиці. Вперше за роки незалежності у нашому парламенті найбільша кількість жінок. У партії 22% жінок, і в нас буде шанс покращувати показники. Щодо місцевих рад, то у зв’язку з ухваленням вже нашим скликанням Виборчого кодексу, де передбачена 40% квота для жінок або чоловіків, кількість жіночого представництва в місцевих радах збільшилась, подекуди вдвічі, зокрема в обласних радах. На місцях представництво жінок «Слуги Народу» – 40%», – зауважила Марина Бардіна.

Окрім того, вона нагадала про велику програму «Партнерство Біарріц», ініційовану першою леді Оленою Зеленською, що наразі є урядовою. Це ініціатива країн G7, до якої Україна приєдналась минулого року.

Так, уряд визначив напрями, за якими Україна працюватиме у наступні роки: безбар’єрний публічний простір, запобігання насильству, економічна рівність, реформа відпусток по догляду за дитиною, навчання дітей принципам рівності.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy