Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

РРО для ФОПів: 12 запитань і відповідей

РРО для ФОПів: 12 запитань і відповідей

З 1 січня 2022 року набув чинності закон про використання фізичними особами-підприємцями реєстраторів розрахункових операцій. Навіщо це потрібно? Як вплине на ціну товарів? Хто може не користуватися РРО? Відповідаємо ці та інші поширені запитання.

Навіщо впроваджувати РРО?

Щоб побудувати у країні цивілізований бізнес, який сплачує податки, працює легально, відкрито та бере на себе відповідальність перед покупцем за проданий товар чи послугу.

Чому запровадження РРО викликало резонанс серед підприємців?

Введення РРО не вигідне тим, хто звик ухилятися від сплати податків, використовуючи ФОПів. Зазвичай це великі компанії з великим обігом коштів, які таким чином не сплачують податки у повному обсязі. Вони намагаються створити «картинку» загальнонаціонального протесту ФОПів.

Малий і мікробізнес у переважній більшості сприймає введення РРО як належне. Це свідчить, що протест і невдоволення штучні, їх підігрівають компанії та люди, які хочуть і далі оптимізувати податки.

Чи передбачений плавний перехід до використання РРО?

Зроблено все, щоб перехід бізнесу на цивілізовані відносини із державою та споживачами був максимально спокійним та зручним. Підприємці можуть використовувати програмний РРО, застосунком до якого можна користуватися безкоштовно. Його можна встановити на смартфон або комп’ютер.

Використовувати РРО треба тільки після того, як виручка досягла певного обсягу. У сільській місцевості програмні РРО скасували, бо там не завжди є надійний зв’язок і не у всіх є смартфони.

Скасовані більшість «технічних» штрафів, наприклад, за несвоєчасну передачу звіту або невідповідність готівки в касі. Є ініціатива послаблення штрафів, зараз розглядаємо можливість скасувати штрафні санкції для підприємців за невикористання РРО до 1 лютого.

До того ж ФОПам спростили облік та звітність. Вони можуть вести облік щомісячно, а не щоденно, як було раніше, та робити це у довільній паперовій чи електронній формі.

Хто має обов’язково використовувати РРО?

Платники єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від доходів та виду діяльності обов’язково мають використовувати РРО.

Хто може працювати без РРО?

– платники 1 групи (роздрібний продаж на ринках або надання побутових послуг);

– платники у сільській місцевості;

– при наданні послуг безготівковим розрахунком.

Первинна документація для податкового контролю необхідна лише для підприємців, які реалізують складну побутову техніку, ювелірні вироби та лікарські засоби.

Які витрати підприємця на впровадження РРО?

Кожен сам вирішує, який вид РРО використовувати – апаратний чи програмний. Програмний можна безкоштовно завантажити на будь-який гаджет чи комп’ютер із сайту Податкової інспекції. Підприємцю не треба платити за обслуговування програмного РРО або наймати додаткового працівника. А продавець сам обирає, який чек видавати – електронний чи паперовий, тому принтер мати не обов’язково.

Чи складно зареєструвати РРО?

Це можна зробити онлайн через електронний кабінет платника податків. Ніяких дозволів на це не потрібно.

Чи подорожчають товари через запровадження РРО?

Запровадження РРО жодним чином не впливає на ціну товарів. А можливість використовувати програмний РРО навіть зменшує витрати підприємця, пов’язані з розрахунком.

Наскільки надійна робота програмного РРО?

Через програмні РРО вже оформлено понад 1 млрд чеків. Податкова інспекція опрацьовує об’ємний масив даних і готова до їхнього збільшення. Також вже розроблена безкоштовна версія програмного РРО для iOS. Найближчим часом з’явиться можливість її встановити.

Як проводити розрахунок, якщо немає інтернет-зв’язку?

Законодавство передбачає можливість роботи програмного РРО у режимі офлайн, якщо немає інтернет-зв’язку. ФОП може працювати так до 36 годин, але не більше 168 годин на місяць. Після появи інтернету дані автоматично завантажуються на сервер Державної податкової служби.

Чи отримає податкова зайвий привід для перевірки після впровадження РРО?

Тому, хто дотримується вимог законодавства, боятися немає чого. Якщо підприємець встановив РРО та працює з ним, у ДПС немає підстав надсилати запити чи виходити на перевірку. Основний штраф передбачений лише за невидачу фіскального чеку чи непроведення продажу товару через РРО.

Які вигоди отримають підприємці від РРО?

Завдяки РРО підприємець може вести моніторинг продажів і уникати зловживань. Не секрет, що наймані продавці в магазинах або офіціанти в кафе подекуди постачають без дозволу власні товари або ж ставлять завищену ціну на наявні товари, а різницю кладуть собі в кишеню. Встановлення РРО унеможливлює такі зловживання.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy