Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Росія за все заплатить

Росія за все заплатить

Народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олена Копанчук про вилучення майна резидентів рф як спосіб ефективних репарацій та моральної переваги над ворогом.

Понад вісім років точиться війна, розв’язана кривавим російським режимом проти України.

Понад два місяці тому ця агресія набула всеукраїнського масштабу. А отже варто говорити відверто: чекати, поки країна-монстр капітулює, а потім за все заплатить – наївно.

Агресор має платити вже, адже вбиває українців і нищить інфраструктуру нашої держави тут і зараз. Тому цілком законно, щоб цю ціну сплачували ті російські резиденти, які використовували Україну для розбудови свого бізнесу.

Причому маємо отримувати кошти не на папері чи декларативно, а реально, не боячись оскаржень в судах. Бо тут закон – на нашому боці.

Про що говорить закон?

В березні парламент ухвалив Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів». У ньому є чіткий переліт тих, хто є резидентами рф: юридичні особи, філії, представництва, які діють в Україні, та у яких прямо або опосередковано росія є засновником, бенефіціаром чи має інші форми участі.

За законом у них можна вилучати будь-яке рухоме чи нерухоме майно, цінні папери, кошти, вклади в банках, активи, корпоративні права, які безпосередньо або через пов’язаних осіб належать росії та її резидентам.

Все просто: заробляти на Україні та українцях на нашій території, використовуючи наші ресурси, і фінансувати далі російський тероризм – нонсенс. Ці гроші мають піти на захист і відбудову території, де вони працюють та знаходяться.

Як вилучатимуть?

Вилучення майна відбувається таким чином. Кабмін формує проєкт рішення та виносить на розгляд РНБО, яка його ухвалює. Далі Президент своїм указом вводить в дію це рішення РНБО. Вартість вилученого майна не компенсують.

Звісно, процедура – не без юридичних труднощів. Цілком можливі оскарження в міжнародних судах, як це було із законом «Про санкції». Тому важливо виважено, навіть досконало з точки зору юриспруденції, підготувати такі рішення.

Але чим більше і голосніше Україна буде говорити про те, що таке рішення має єдину причину – агресію рф і її прагнення знищити нашу інфраструктуру і народ, – тим впевненішою буде наша позиція. Бо там, де бізнесмен, який підтримує агресію росії, втрачає кошти, їх набуває українська держава. Це баланс, до якого нас привела війна.

Між іншим, і результати вже є. За півтора місяця війни працівники ДБР виявили майна на суму понад 1 млрд грн. Це залізничні вагони, вантажівки, готівка, коштовності тощо. Усе спрямовано туди, де й має бути – на потреби оборони та економіки.

Тож, впевнена, правда – за нами. Не боїмося, а вимагаємо репарацій вже. Будь-яким можливим для нас способом. Бо ці кошти – це підтримка армії, відбудова держави та підтвердження того, що Україну не можна взяти й принизити, знищити.

Ми сильні: і на військовому, і на дипломатичному, і на юридичному фронтах. І в цьому наша безумовна моральна перевага над ворогом, а отже і ще один крок до перемоги.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy